Problem z obsługą trzeciej kości ram

Krótka piłka, bo problem boli. Mam trzy kości ram, po 1gb sztuka. Kiedy wciskam dwie kości do mojej płyty głównej (MSI, ma znaczenie dokładny model?) wszystko działa. Z trzecią jest różnie - czasami pracuje sobie, ale nie pika jak powinno przy starcie, nic nie widać. Czasami, jak uda mi się dobrze to ustawić, zatrzymuje się na ekranie startowym z napisem fujitsu siemens. Kiedyś miałem takie problemy, ale wystarczyło zmienić miejscami kości i problem znikał - teraz nie chce. Dlaczego trzy kości jednocześnie nie działają? Każda z osobna pracuje, działa, w dwójkach też pracują, ale nie chcą w trzy jednocześnie. Co jest?

Tak podaj dokładny model płyty, i oczywiście RAMU. Sprawdź RAm programem Memtest

Pojedynczo sprawdź każdą kość.

misiek dobrze mówi bez szczegółów nie da się pomóc dlatego trzeba podawać ich jak najwiecej;]

Płyta główna to msi ms-7304; ram to kingston, jedne z podwójnej paczuszki 2x1gb 667mhz, zaś trzecia kość to Kingston 1gb 800mhz :wink: Oczywiście wszystko w ddr2.

Sprawdź każdy moduł oddzielnie za pomocą memtest

Wiem, działam.

Dodane 07.02.2013 (Cz) 21:13

Teoretycznie wszystko jest ok.

Włóż jeden moduł i wyłącz Dual Channel w BIOS.

Swoją drogą spotkałem się z takim problemem na ASUS serii P5 (pod procesor C2D i DDR2).

Mianowicie wystarczyło poprzekładać kości RAM w slotach i było ok. W innym układzie albo miałem BSODy albo komputer protestował przy starcie.

Też miałem tak, że przekładanie kości w slotach daje radę - ale tylko do wczoraj. Jak jednak takowe wyłączyć?

Dodane 09.02.2013 (So) 12:27

@podbijam

Na którymś ułożeniu musi ruszyć.

O ile mnie matematyka nie myli to chyba jest tylko 10 możliwych kombinacji na 4 slotach.

Właśnie nie chce ruszyć. Kiedyś dawało radę, teraz nie. Zatrzymuje się na ekranie startowym przy prawidłowym ułożeniu, przy złym pracuje, ale obraz się nie wyświetla, nic.

Reset BIOSu jeszcze zrób.

Przetestuj Memtestem tą jedna wybraną kość wkładając tylko ją do każdego slotu po kolei. Może któryś bank poszedł się paść.

Nadal nic. Ponad to, każda działa w przypadku kiedy wsadzę tylko dwie, ale kiedy dołożę trzecią, obojętnie jaką, nie działa.

Dodane 17.04.2013 (Śr) 14:11

Odświeżę mimo wszystko : (