Problem z obsługą trzeciej kości ram

(Astaszak13) #1

Krótka piłka, bo problem boli. Mam trzy kości ram, po 1gb sztuka. Kiedy wciskam dwie kości do mojej płyty głównej (MSI, ma znaczenie dokładny model?) wszystko działa. Z trzecią jest różnie - czasami pracuje sobie, ale nie pika jak powinno przy starcie, nic nie widać. Czasami, jak uda mi się dobrze to ustawić, zatrzymuje się na ekranie startowym z napisem fujitsu siemens. Kiedyś miałem takie problemy, ale wystarczyło zmienić miejscami kości i problem znikał - teraz nie chce. Dlaczego trzy kości jednocześnie nie działają? Każda z osobna pracuje, działa, w dwójkach też pracują, ale nie chcą w trzy jednocześnie. Co jest?

(system) #2

Tak podaj dokładny model płyty, i oczywiście RAMU. Sprawdź RAm programem Memtest

Pojedynczo sprawdź każdą kość.

(MrBeckham666) #3

misiek dobrze mówi bez szczegółów nie da się pomóc dlatego trzeba podawać ich jak najwiecej;]

(Astaszak13) #4

Płyta główna to msi ms-7304; ram to kingston, jedne z podwójnej paczuszki 2x1gb 667mhz, zaś trzecia kość to Kingston 1gb 800mhz :wink: Oczywiście wszystko w ddr2.

(falcon89) #5

Sprawdź każdy moduł oddzielnie za pomocą memtest

(Astaszak13) #6

Wiem, działam.

Dodane 07.02.2013 (Cz) 21:13

Teoretycznie wszystko jest ok.

(ra-v) #7

Włóż jeden moduł i wyłącz Dual Channel w BIOS.

Swoją drogą spotkałem się z takim problemem na ASUS serii P5 (pod procesor C2D i DDR2).

Mianowicie wystarczyło poprzekładać kości RAM w slotach i było ok. W innym układzie albo miałem BSODy albo komputer protestował przy starcie.

(Astaszak13) #8

Też miałem tak, że przekładanie kości w slotach daje radę - ale tylko do wczoraj. Jak jednak takowe wyłączyć?

Dodane 09.02.2013 (So) 12:27

@podbijam

(ra-v) #9

Na którymś ułożeniu musi ruszyć.

O ile mnie matematyka nie myli to chyba jest tylko 10 możliwych kombinacji na 4 slotach.

(Astaszak13) #10

Właśnie nie chce ruszyć. Kiedyś dawało radę, teraz nie. Zatrzymuje się na ekranie startowym przy prawidłowym ułożeniu, przy złym pracuje, ale obraz się nie wyświetla, nic.

(ra-v) #11

Reset BIOSu jeszcze zrób.

Przetestuj Memtestem tą jedna wybraną kość wkładając tylko ją do każdego slotu po kolei. Może któryś bank poszedł się paść.

(Astaszak13) #12

Nadal nic. Ponad to, każda działa w przypadku kiedy wsadzę tylko dwie, ale kiedy dołożę trzecią, obojętnie jaką, nie działa.

Dodane 17.04.2013 (Śr) 14:11

Odświeżę mimo wszystko : (