Problem z obudzeniem tabletu Kruger&Matz 1081 po aktualizacji sterowników Intela

Witam

 

Po aktualizacji sterowników Intela (przy pomocy Intel Driver Utility) mam problem z wybudzeniem tabletu ze stanu uśpienia (nie da się wybudzić, potrzebny twardy reset). Dawno z Windowsa nie korzystałem i zastanawiam się, czy można jakoś debugować owy problem? Pod Linuksem to żaden problem, samemu można dość gdzie się sypie, ale tutaj to jakaś czarna magia, a raczej wielka własnościowa ściana.

 

Obługa klienta Kruger&Matz stwierdziła, że powinienem używać sterowników dołączanych (preinstalowanych z obrazu systemu), bo tam napewno wszystko działa. No działa, ale owe sterowniki są z 2013 roku, kiedy najnowsze do układu Atom Z3735D pochodzą ze stycznia 2015 i poprawiają nieco wydajność.

 

Wszelka pomoc mile widziana.

 

P.S. Tak wiem, było nie kupować polsko-chińskiego badziewa itp.

A pomogły jakoś inaczej te “nowe” sterowniki? Coś, czego nie mogłeś wcześniej uruchomić teraz działa? O ile zwiększyła Ci się wydajność ? Warto było kombinować? Producenci często umieszczają własne procedury w sterownikach i to jest ich głęboką tajemnicą…

Bo jeżeli niewiele, to rada serwisu jak najbardziej wskazana…

 

W kilku grach ze sklepu z nowymi sterownikami było ciut płynniej, typu stałe 30 fps zamiast 20 z hakiem (Bay Trail niestety średnio nadaję się do fullhd w jakim ten tablet pracuje, więc każda klatka na miarę złota), natomiast znaczna poprawa ma miejsce w emulatorze PPSSPP (nawet 20-30%). Gdyby nie to, to bym olał, bo sam system działa bardzo płynnie nawet na tych starszych sterownikach, ale ten sprzęt to głównie do konsumpcji treści i zabawy.

Niestety mam ten sam problem. Sprzet fajny, ale brak dalszego supportu skazuje go na smierc