Problem z oczyszczaniem dysku, długo trwa

(pikaczu) #1

Od kilku tygodni, mam problem z oczyszczaniem dysku, długo trwa, aż muszę anulować. co zrobić?

(adamserce) #2

Trzeba czekać. System sprawdza i usuwa wszystkie pliki po aktualizacji.

(pikaczu) #3

Tak długo? jak policzy to jest tylko 500 mb.

(Astor44) #5

Tak! Systemowe oczyszczanie dysku, szczególnie dla partycji systemowej “C”, przy zaznaczonych wszystkich kratkach, trwa bardzo długo.

(bachus) #6

Nawet przy SSD trwa to czasem kilka minut. Na wypadek możesz zawsze sprawdzić (CrystalDisk Info), czy dysk jest ‘zdrowy’.

(pikaczu) #7

Dobra, sprawdzę.

Pisze, że jest dobry.

(Dimatheus) #8

Hej,

Czyli trzeba cierpliwie poczekać. Jeśli dłuższy czas nie wykonywałeś czyszczenia, to pierwsze uruchomienie po przerwie może trwać naprawdę długo - szczególnie jeśli mamy do czynienia z klasycznym dyskiem talerzowym.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(pikaczu) #9

No, mam normalny dysk 500 gb.

(Dimatheus) #10

Hej,

Więc myślę, że nawet koło godziny może trwać proces wyszukiwania systemowych śmieci, które można usunąć.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(adamserce) #11

Ostatnio czyściłem system po najnowszej aktualizacji 18.01, było tego ok. 6 GB i na dysku SSD trwało około 20 minut, a może i więcej. Nie liczyłem czasu.

(AnonimX) #12

HDD Tune i sprawdź smart dysku - obstawiam bliską awarię.

(synaptyk) #13

Polecam CCleaner z CCEnhancer bo robią to samo co oczyszczanie dysku ale tam jest trochę bardziej szczegółowo opisane i wiesz co aktualnie się skanuje i masz więcej opcji czyszczenia.

(pikaczu) #14

Dobra