Problem z oczyszczaniem dysku, długo trwa

Od kilku tygodni, mam problem z oczyszczaniem dysku, długo trwa, aż muszę anulować. co zrobić?

Trzeba czekać. System sprawdza i usuwa wszystkie pliki po aktualizacji.

Tak długo? jak policzy to jest tylko 500 mb.

Tak! Systemowe oczyszczanie dysku, szczególnie dla partycji systemowej “C”, przy zaznaczonych wszystkich kratkach, trwa bardzo długo.

Nawet przy SSD trwa to czasem kilka minut. Na wypadek możesz zawsze sprawdzić (CrystalDisk Info), czy dysk jest ‘zdrowy’.

Dobra, sprawdzę.

Pisze, że jest dobry.

Hej,

Czyli trzeba cierpliwie poczekać. Jeśli dłuższy czas nie wykonywałeś czyszczenia, to pierwsze uruchomienie po przerwie może trwać naprawdę długo - szczególnie jeśli mamy do czynienia z klasycznym dyskiem talerzowym.

Pozdrawiam,
Dimatheus

No, mam normalny dysk 500 gb.

Hej,

Więc myślę, że nawet koło godziny może trwać proces wyszukiwania systemowych śmieci, które można usunąć.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ostatnio czyściłem system po najnowszej aktualizacji 18.01, było tego ok. 6 GB i na dysku SSD trwało około 20 minut, a może i więcej. Nie liczyłem czasu.

HDD Tune i sprawdź smart dysku - obstawiam bliską awarię.

Polecam CCleaner z CCEnhancer bo robią to samo co oczyszczanie dysku ale tam jest trochę bardziej szczegółowo opisane i wiesz co aktualnie się skanuje i masz więcej opcji czyszczenia.

Dobra