Problem z odbiorem radia w telefonie SE W810i

tak jak w temacie!

kiedy podłączam słuchawki do fona ,włączam radio,i wyszukuję jakieś stacje,np; 93.0 Mhz i inne znane…,to o dziwo nic nie gra tylko same szumy na całej częstotliwości radia są w słuchawkach :? czy coś jest do ustawienia w menu tele czy co?? zasięg jest dobry itp na 100% :frowning: pomocy co robić?? aha nad mienie,że telefon podobno był przed wysłaniem do mnie sprawdzony i na 100% radio itp grało,wiec co poczta rzucała paczką i uszkodził by sie telefon :roll: akurat coś… żeby tylko żadnego radia nie łapało :roll: ?? telefon jest w dobrym stanie-używany ,tylko problem z radiem odbiorem:( a i jeszcze jedno,czy jeśli on był zakupiony nie w polsce /stwierdzam to po napisie na tele T…Mobile/ czyli nie nasza siec polska/ to co ,trzeba przestoroić częstotliwość radia ? :o

Wydaje mi się, że nie trzeba przestrajać. Siostra ma też z zagranicy i działa wszystko. Może jednak coś z anteną w słuchawkach?

zgadza sie.moi znajomi tez maja z zagranicy nawet te same modele i normalnie znajduje radia różne itp,a co do anteny ,to przecież chyba kabelki łączące słuchawki to antena…hmm… #-o

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 17:58 został dopisany post przez alfa78

zastanawia mnie co to jest po środku w kablach ,słuchawkach…oto fotka, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … a99b7.html widać że tam jest microfon,i jakiś guzik pewnie do odbierania połączeń przychodzących tak?? a jest w tym może antena?? :roll:

Tak, ten guzik służy do odbierania połączeń przychodzących. Za antenę służą kable słuchawkowe. Mi ściąga dobrze wszystkie stacje radiowe z nadajników oddalonych o 15 i 30km. Może znajdujesz się zbyt daleko od nadajnika RTV, albo w pomieszczeniu, które tłumi fale radiowe.

ściągnij sobie patch który daje możliwość włączenia radia bez słuchawek, przyciśnij mocno palec do fastportu i zobacz czy ci odbiera radio, gdzie znalźeć patch i jak go wgrać znajdziesz na http://www.centrumse.pl

tak tylko że to nie mój pierwszy fon, na którym chce słuchać radia,miałem nokie… inny fon z radiem …i było wszystko ok,i z tej samej miejscowości i w pokoju, tym samym czyli z mojego domu normalnie łapało,zasięg jest na 100% w mojej miejscowości ,więc coś z fonem jest tylko co?? :?

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 20:29 został dopisany post przez alfa78

chciałbym ,ale podobno trzeba mieć kabel do kompa żeby jakiś patch wrzucić nie?? a ja takiego kabla nie mam :expressionless: a przez bluetooth-a sie nie da?? tak?

alfa78 , wystarczy zwykły kabel USB, który masz w zestawie razem z telefonem.

Najlepiej pożycz słuchawki od kogoś z Twoich znajomych, kto posiada telefon SE i podłącz do swojego telefonu. Jeżeli radio dalej nie będzie działało, skontaktuj się ze sprzedawcą. Być może te słuchawki, które dostałeś w zestawie to chińska podróbka i mają jakąś wadę, która uniemożliwia odbieranie fal radiowych.

kupiłem bez… :?

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 13:51 został dopisany post przez alfa78

na 100% te co kupiłem razem z fonem to orginał,i podłączam właśnie inne i to samo ,sam znajomy się dziwi,nawet tele rozkręciłem do pierwszej części fabrycznej…,przeglądałęm przez lupę powycierałem wszystko,wszystko jest ok ,orginał jak nowy wygląda też w środku ,więc co?? już zgupiałem :-x

Tak, jak napisali Koledzy wyżej - sprawdź na innych słuchawkach. Układ radiowy jest sprawny. Jest, skoro słychać bynajmniej szumy. Za radio odpowiada tylko jeden element na płycie pcb. Telefon kupiłeś na allegro?

Jeżeli sprzedawca udzielił Ci gwarancji rozruchowej na telefon, to skontaktuj się z nim i wyjaśnij problem.

Jeżeli nie masz na telefon żadnej gwarancji, to pozostaje jedynie wizyta w najbliższym serwisie telefonów komórkowych.

Być może pomogłoby ponowne wgranie oprogramowania, ale bez kabla tego nie zrobisz.

oto ta aukcja,kupiłem poza allegro umówiłem się ze sprzedającym itp,ma pozytywne komentarze także raczej wieże mu że radio grało przed wysłanie do mnie,na 100% tak jak twierdził… http://allegro.pl/item367579598_sony_er … azja_.html =P~

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 14:56 został dopisany post przez alfa78

poczytaj …nie ma właśnie rozruchowej gwarancji, :-x a co do kontaktu z sprzedającym to jestem z nim w kontakcie na gg,podanym przez niego na aukcji,i serio nawet czuć, że nie cygani,że radio nie miało problemu itp przed wysłaniem do mnie ,spoko sprzedający,więc wychodzi na to że poczta polska uszkodziła paczkę itp,rzucali nią czy co? telefon był natomiast ładnie zabezpieczony w pudełeczku,dużo chusteczek higienicznych,styropianu,+ bombelkową koperta pocztowa,więc dziwne chodżby rzucała poczta …tą paczką to co by się miało mu stać ,ze tylko radio nie łapie… #-o