Problem z odblokowaniem partycji

Witam mam taki problem otóż nie mogę sobie poradzić z odblokowaniem partycji na dysku.Wcześniej ją zablokowałem systemem BitLocker w systemie gdzie potem wygenerowany kod zapisałem w pliku txt jednakże przy próbie odblokowania wywala błąd.Będę wdzięczny za konkretną instrukcję jak można wyżej wymieniony problem rozwiązać.

System operacyjny który posiadam to Windows 8 Professional wersja 9200 x64.

Prosi przy próbie odblokowania o 48 cyfr mam kod nie licząc myślników który mi automatycznie wygenerował po zablokowaniu 32 znaki gdzie w kodzie są wymienione i cyfry i litery duże.Więc skąd mam wytrzasnąć te 48 cyfr o które prosi ???

Pewnie chodzi o kod odzyskiwania. Przy szyfrowaniu dysku kreator na pewno zapytał, czy klucz ma być zapisany do pliku, albo wydrukowany na drukarce. Jeżeli nie masz tego kodu, to lipa, albo oddasz dysk do firmy odzyskujące dane, za co z pewnością skasuje kilkaset złotych, albo pożegnasz się z danymi i format. Niestety szanse na odzyskanie plików w warunkach domowych równe są zeru.

Witam ponownie udało mi się jakimś cudem wpisać poprawnie kod.Pokazał dane na dysku niby nic nie zginęło lecz martwi mnie to że przy próbie otworzenia obojętnie jakiego folderu na tej partycji ukazuje mi się info że jest on pusty.Lecz we właściwościach partycji pokazuje normalnie że jest zajęte tyle miejsca ile było przed pojawieniem się problemu.Pokażę to wszystko w obrazkach z zrzutu ekranu może wówczas ktoś z WAS będzie wstanie mi pomóc rozwiązać ten problem.I skoro udało mi się odblokować partycję to czemu dalej jest przy niej pokazana kłódka ale już otwarta hmmm…???

prbaotwarciafolderubd.jpg

odmowauprawniedostpudot.jpg

infoewkatalogunicniemap.jpg

dyskitwardeproblemzpart.jpg

Tak jak masz w komunikacie we właściwościach folderu na zakłądce zabezpieczenia dodaj sobie uprawnienia i już.

OK a możesz mi to wytłumaczyć jak mam dodać te uprawnienia bo tu niestety jestem kiepski w te klocki i nie bardzo jarzę jak tego dokonać.

Będę wdzięczny za pomoc gdyż trapi mnie ten fakt że potrzebuję danych z tej partycji a za nic nie mogę się dostać do nich z powodu wyżej wymienionego problemu ( lub może głupoty ze swojej strony niestety :frowning: )

Pozdrawiam i liczę na pomoc oraz odpowiedź.

Wystarczyło poszukać, proszę: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1280592.html. Niby nie ten system, ale to nie ma różnicy, bo od xp w górę wygląda to tak samo.

Witam ok dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.