Problem z odblokowaniem portów w pentagram cerberus

Witam,

Posiadam routher pentagram cerberus.

Mam problem z odblokowaniem portów.

Chce odblokować port 25565.

Gdy skonfiguruje wszystko i tak port jest blokowany.

Niewiem co mam wpisać w pole adresu IP.

Na tym porcie ma działać serwer do gry Minecraft - jeżeli to coś powie.

Próbowałem na stronie http://portforward.com/ ale jest tam inny panel niż u mnie.

Mam chyba starą wersje Firmware.

Co mam zrobić ??

Dodane czwartek, 4 sierpnia 2011, 18:42

Screen

ae816ba48f194a6fm.jpg

Odblokowywałem z powodzeniem porty w Cerberusie P-6311. W pole adresu IP wpisujesz adres swojego komputera, lub routera /192.168.1.100/, nie pamiętam już. W moim starym cerberusie musiałem wpisać oba adresy, u ciebie widzę, jest jedno pole. Przetestuj sobie te dwa adresy.

Tam gdzie masz public from/to powinieneś zostawić puste, żeby każdy mógł się łączyć do Ciebie, w polu host ip podaj adres komputera, który robi za serwer, w private port port, na którym działa serwer.

Pozdrawiam!

ale adres IP zewnętrzny czy wewnętrzny (np. 192.168.1.5) ?

Czy tak jak wcześniej napisał @darmik24 ip routhera.

Tylko co jeszcze dziwne ja loguje się za pomocą ip 192.168.1.254 na routher :x .

Ogólnie dziękuję za odpowiedź i jasne wytłumaczenie :wink: :slight_smile: .

Dodane piątek, 5 sierpnia 2011, 15:11

Próbuje dodać i wyskakuje błąd że muszę coś napisać w Public Port

Jeżeli dobrze rozumiem to deklaruje zakres portów ??

From(od) >> do(do) ??

Zauważyłem jeszcze w zakładce Firewall >> Packed filtering

Można ustawiać zakresy portów

Może to tu tkwi problem ??

Żaden IP routera, podajesz IP komputera, który jest serwerem, Ty powinieneś wiedzieć czy ten komputer ma adres prywatny, czy publiczny. Skoro wszystkie komputery są za NATem, to serwer będzie miał prywatne IP, czyli podajesz tam 192.168.1.5.

A co w tym dziwnego? Widocznie ktoś ustawił IP routera na taki adres, po prostu zamiast dać początkowy adres (192.168.1.1), dał adres końcowy (192.168.1.254). Router może mieć dowolny prywatny adres IP, możesz sobie ustawić nawet adres z klasy A (10.0.0.1 do 10.255.255.254).

Spoko, nie ma sprawy :wink:

Podaj ten sam, który podajesz w private port

Tak.

To dotyczy raczej blokowania danych adresów IP na konkretnych portach, np. chcesz blokować jakiś adres IP ale nie w całości, lecz tylko usługę, działającą na danym porcie pod tym samym adresem IP. Na wszelki wypadek daj zrzut ekranu.

Pozdrawiam!