Problem z odblokowaniem portów

Witam was bardzo serdecznie. Szukam pomocy odnośnie odblokowania portów w moim routerze. Na początku chciałbym dostać pewną informację od specjalisty, a mianowicie chodzi mi o to czy za porty odpowiada bezpośrednio router i to on blokuje na np  hostowanie  czy ta sprawa leży po naszej stronie i to od nas zależy czy będziemy owym hostem czy nie?

Jak już wspomniałem - hostowanie. Chciałbym odblokować parę portów, bym mógł ze swoimi kolegami grać w dosyć już starą gierkę w którą zagrywaliśmy się jak byliśmy małymi szkrabami a mianowicie chodzi o grę Warcraft III. Do hostowania rozgrywek w owej grze potrzebne jest odblokowanie portów 6112-6119 TCP/UDP. Jednak właśnie mam problem z odblokowaniem owych portów… I nie wiem czy ta wina leży po stronie mojego  dostawcy internetu czy on nie ma tutaj nic do gadania i wszystko jest zależne ode mnie. 

Parę dni wcześniej założyłem ten sam wątek na innym forum, jednak tam jest tak zawrotna ilość specjalistów i znawców że postanowiłem że napiszę i tutaj ( wierzę w was ). Kombinowałem trochę z tym swoim routerem:

Netgear WGR614V9 V1.2.30_41.0.44

I chyba coś namieszałem i nie potrafię poprawnie skonfigurować swojego już jak dobrze pamiętam 8 letniego routera. A chodzi mi o to że nie mogę normalnie przekierować portów tak jak robiłem to wcześniej. http://screenshooter.net/102795662/eignmqp Po dodaniu nowej że tak to nazwę zakładki, nie dzieje się nic i owa zakładka jako odblokowanie portów 6112-6119 TCP/UDP się nie zapisuje. 

Wrzucę teraz podstawowe informacje z ipconfigu, szczegółów łącza i routera, które nie wiem czemu ale są różne - mimo to połączenie jest. Dorzucę też zdjęcie z programu Port Forward Network Utilities w którym przerobiłem swoje łącze na statyczne. 

IPCONFIG  http://screenshooter.net/102795662/jbtqlkt

Screen z PortForward  http://screenshooter.net/102795662/nnfvykx

Szczegóły połączenia sieciowego  http://screenshooter.net/102795662/cbnjgol

Screen z routera  http://screenshooter.net/102795662/bucacup

 

Firewall mam wyłączony jednak niepokoi mnie to że niby nadal blokuje połączenia przychodzące: http://screenshooter.net/102795662/rltgjsb dlatego na liście dozwolonych aplikacji mam dodanego Warcrafta III 

http://screenshooter.net/102795662/vhdkaop TCP

http://screenshooter.net/102795662/brasahr UDP

 

Co jest problemem że porty nadal są nieodblokowane? Znalazłem stronkę która sprawdza online czy porty są odblokowane. 

http://www.t1shopper.com/tools/port-scan/ i zrobiłem test portów które według firewalla są odblokowane a według tej stronki i Port Forward Network Utilities są zablokowane. W takim razie w czym jest problem? 

 

DODAJĘ TEŻ ZDJĘCIE ZROBIONE SPRZED RESETU ROUTERA i wydaje mi się ze miałem tam porty poprawnie przekierowane - jednak oczywiście nadal były zablokowane

http://screenshooter.net/102795662/uwiebqb

Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

Chcę jeszcze dodać, że wcześniej Kaspersky zastępował firewall i w oknie firewalla pisało, że firewallem steruje Kaspersky. Wyłączyłem opcję “sterowania” firewalla przez Kaspersky i teraz mam takie same dojście jak większość z was. Nawet wtedy kiedy miałem tą ochronę od Kasperskiego dodałem reguły dla Warcrafta, które i tak nie działały. 

http://screenshooter.net/102795662/eslfujs

http://screenshooter.net/102795662/bdxmhpq

http://screenshooter.net/102795662/cnhfnyp

http://screenshooter.net/102795662/ljolgsc

 

 

Co w takim razie jest problemem w odblokowaniu portów?

Ostatnia dodajka. Dobre 4 miesiące temu grałem sobie z kolegą również w Herołsy V przez Gamerangera. Jednak w pewnym momencie nagle nie mogliśmy już razem ze sobą grać, gdyż po prostu nie wyszukiwało gry tuż po jej hostnięciu bez względu na to kto hostował. Nic wtedy nie kombinowałem z portami ani z routerem - po prostu nagle nie mogliśmy ze sobą grać. Czy to oznacza ingerencje dostawcy internetu?

Witaj na forum. Zacznijmy od tego: skąd masz internet? 192.168.100.0 /24 (WAN) to adres prywatny, więc gdzieś przy następnym “hopie” ktoś też powinien przekierować. Jaki adres zewnętrzny podajesz kolegom?

Skąd mam internet… chodzi o rodzaj internetu? Mam radiowy i skrzyneczkę… na strychu 

Adres zewnętrzny, żadnego nie podaję kolegom bo po prostu nie jest to potrzebne w przypadku hostowania gry z gamerangera ( który ostatnio mi przestał działać ) Rozumiem że adres zewnętrzny blokuje owe odblokowanie portów? Bo skoro jeden “hop” został odblokowany, a drugi nie…

Jak to poprawie skonfigurować? Czy jest to wykonalne z mojej osoby? Potrzebujecie jeszcze czegoś?

Skonfigurowałem poprawnie router i mogę odblokowywać porty. Nie mogę odblokować portów na ten adres na który podałeś bo wyskakuje że adres jest niepoprawny, wstawiając 1 zamiast 0 na końcu piszę mi że porty są używane przez inną konfigurację? Chodzi o firewalla czy what?

http://screenshooter.net/102795662/kfhqfjy

Hej,

A możesz napisać, co dokładnie wpisałeś i gdzie/w jakiej pozycji w routerze?

Pozdrawiam,

poszukaj opcji dmz i tam wpisz swój adres ip, ewentualnie użyj hamachi.

http://screenshooter.net/102795662/cmjlryr

wpisałem to w pozycji do odblokowania portów, na innym forum dowiedziałem się że musiałbym przekierować porty również na adres zewnętrzny, który blokuje pełne odblokowanie portów - cyz to prawda?
Dmz? a cóż to takiego

Hej,

Tutaj faktycznie wygląda, że jest ok.

Jeśli znajdujesz się za NAT’em dostawcy internetu, to niestety tak. Ale sam tego nie zrobisz.

Myślę, że to pomoże: http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/19784/~/enabling-dmz-server-on-netgear-home-routers

Pozdrawiam,
Dimatheus

http://screenshooter.net/102795662/oorsodn
http://screenshooter.net/102795662/jvsnsdf

Czy poprawnie skonfigurowałem dmz? Od razu dodam, że porty są nadal zablokowane a to oznacza że w tym przypadku tylko dostawca może odblokować porty?

Hej,

Tak, dobrze skonfigurowałeś DMZ. Mam nadzieję, że po zmianach zapisałeś je i uruchomiłeś ponownie router? Możesz jeszcze zaznaczyć opcję wyłączenia firewalla - opcja powyżej DMZ.

Niestety tak.

Pozdrawiam,
Dimatheus

No prosze, po 10 latach w końcu dowiedziałem się jak rozwiązać problem… dziękuję bardzo

Jeszcze mam jedną ostatnią kwestię dotyczącą… nawet nie wiem jak to nazwać, więc przejdę od razu do rzeczy. Zauważyłem że pisałem o niej na początku tematu, ale patrząc od dołu będzie wygodniej. Grałem sobie już jakiś czas temu z kolegami w Herołsy V przez gamerangera. Jednak od jakiegoś czasu nagle nie mogliśmy ze sobą grać bo mówiąc krótko przestało znajdować nam pokój bez względu na to kto był hostem… Przed tym dziwnym problemem wszystko szło fajnie i za każdym hostnięciem bez znaczenia od kogo strony można było grać. Czym to może być spowodowane? Przez zmiany w gamerangerze czy przez dostawcę internetu?

Hej,

Czyli DMZ i wyłączenie firewall zadziałało?

Ciężko mi powiedzieć,  bo w Heroes’ów grałem albo w kampanię albo z rodziną po LAN’ie. Najlepiej będzie założyć nowy temat w tej sprawie. Generalnie może to być wina dostawcy, ale tylko wtedy, jeśli faktycznie wszyscy nagle straciliście dostęp u tego samego dostawcy.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Niestety nie, ale dzięki panu wiem w końcu gdzie leży źródło problemu. Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam.