Problem z odczytaniem płyt przez cd-rom

Witajcie. Mam pewien bardzo uciążliwy problem. Kupiłem 2 tyg temu laptopa. Teraz mam problem z odtwarzaniem płytek, które wcześniej nagrałem na tym laptopie i chodziły, a dzisiaj juz mi tych płyt nie czyta jak i wiekszości płyt nagranych. Na innym komputerze ładnie hulają. Jedynie odtwarza mi płyty oryginalne, np. z czasopisma PC FORMAT lub KOMPUTER śWIAT. Tak jak mówię, problem pojawił się po 2 tyg użytkowania. Mam odtwarzacz dvd i nagrywarkę dvd. Gdzie może być źródło problemu? Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam.

Też miałem taki problem. Bo zainstalowałem DeamonTools(emulator) jak go masz to odinstaluj

To raczej nie wina daemona, bo mam go zainstalowanego już od początku i wcześniej te płyty odczytywał

Moc świetlna lasera spadła. Pomyśl o zakupie nowego napędu optycznego. Laser jest momochromatyczbyn, spolaryzowanym, sztucznym źródłem światła i jak każde podlega procesowi zużycia, (wypalenia). Zwykła żarówka np. 40 W (230V) pod koniec swojego świecenia daje strumień światła mniejszy (o około 25%) i nie daje monochromatycznego światła.

Ostatnio miałem, jak twój kolego, opisany przez Ciebie problem z nagrywarką 52x32x52. Zrobiłem kilka kopii dysku na 60 płytach CD-R w przeciąu trzech lat i laser stracił swoją świetną moc. Odczytuje jedynie tłoczone płyty a ostatno nawet z tym miewa problemy. :cry: Obecnie używam starego, dziesięcioletniego napędu CD-ROM X16. Mam wrażenie, że dawniej robili trwalsze napędy optyczne.

Nie gadaj, ten napęd ma dopiero 2 tyg !!

a zaktualizowałeś coś???

Nic nie akualizowałem. A trzeba? Z cd - rom nigdy nie miałem problemów

Nie chcesz mi wierzyć, to nie wierz. Naprawdę nagrywarkę można wykończyć w ciągu dwóch tygodni. Wystarczy, że będziesz w ilościach hurtowych wypalał płyty.

Tomku, dlaczego napisałeś, że twój CD-ROM wypala płyty? Proszę, abyś właściwie nazywał rzeczy po imieniu. :smiley: