Problem z odczytem starego dysku

Witam,

Chciałbym odczytać dane z mojego starego dysku. Podpiąłem go do laptopa za pomocą adapteru Media-Tech MT5100 poprzez port USB. Dysk działa, bo słychać buczenie, jednak nie mogę się do niego dostać abym mógł zgrać lub chociażby próbować odczytać jakiekolwiek dane z niego.

W moim komputerze jest widoczny jako dysk wymienny (F). Dostać się do niego nie mogę.
M%C3%B3j%20komputer

W menedżerze urządzeń w stacji dysków widnieje i według niego działa poprawnie.
Stacja%20dysk%C3%B3w

Ma ktoś jakiś pomysł? Jakimś komputerowym specem nie jestem, ale obawiam się, że jego czas dobiegł końca.

Jaki system (plików) był na dziadku ajaki masz obecnie?

Nowy isobuster powinien odczytać zawartość tego dysku, ale w wersji darmowej nic nie odzyskasz.

Obecnie system plików to NTFS (Windows 7), a na dziadku to nie wiem. Pamiętam tylko, że posiadałem na nim system Windows XP.

Odczyta zawartość nawet jeśli widnieje w diskparcie (brak nośnika)?
list%20disk

Każdą podpięte usb, karty pamięci, dyski - wykrywa, choć bywało, że windowsowe oprogramowanie nie odczytało choćby pendrive, czy starą płytę z grą.
Mam isobuster wersję dożywotnia od kilku lat i wykrywa pozostałości nawet z usuniętych partycji, nieprzydzielonych…
Zainstaluj isobuster, po instalacji wyskoczy przycisk- Wersja podstawowa, - czyli pozostanie okrojona w funkcje odzyskiwania - darmowa. Program do starych płyt przyda się, albo do kopiowania z pena.

Ciężki orzech z tym dyskiem :smiley:. Zainstalowałem wersję podstawową tego IsoBuster. Wykrywa dysk w identycznym stanie co sam system Windows przy jego odczycie - czyli “brak nośnika”. Zainstalowałem również do testu inny pogram (StrongRecovery), aby spróbować cokolwiek skopiować. Wykrywa tak, jakoby by go w ogóle nie było czyli identycznie co IsoBuster. Jeśli nic nie zdziałam z nim to świat się nie zawali :wink: Ja tylko wyjąłem go z szuflady w celu sprawdzenia czy w ogóle działa, a jeżeli działa to czy udało by się coś wyciągnąć z tych dobrych kilku lat. Także bardzo się cieszę, że ktoś tutaj stara się mi pomóc z czego jestem bardzo zadowolony :wink:

A czy może być problem np. z kabelkiem, który łączy adapter z dyskiem? Pytam, bo ma on aż 3 wejścia, a nie powinien mieć dwóch (adapter-dysk)?

Zaraz, zaraz.
Kabelek ma trzy rozgałęzienia-porty wtyczki USB?
Jeżeli tak, to te dwie “p jednej stronie” musisz podpiąć. Mam taki chiński na zewnętrzne 2.5 cala, ze startuje tylko przy 2 kablach w budzie, 1 w dysku.

Ehh, dysk już leży przy kubłach na śmieci (do wyrzucenia na złom), ale wyjaśnię jak podłączałem.

Coś takiego posiadam:

Jedno wejście jest z czterema bolcami, drugie jest bez nich - czyli podpinam to “bez” do dysku. Zaś to najmniejsze wejście do adapteru, a to z bolcami to chyba zastosowania takiego nie ma, albo też zrobiłem wcześniej zły zakup strzelając w ciemno.

A nie, to zasilanie do płytki adaptującej, po podłączeniu kabla do danych nie było widać dziwne…

Próbowałeś DMDE?

Nie, nie próbowałem. Teraz to już przeszłość :wink: