Problem z odczytem zdjęć z karty SD


(peeddro) #1

Witam :slight_smile: Mam następujący a w zasadzie ma koleżanka problem. Przy próbie "otwarcia" w windowsie folderu karty SD pojawia się jej błąd iż nie ma dostępu :confused: . Ponadto we właściwościach karty widnieje wiadomość ze karta ma 0 MB pojemności. Gdy karta znajduje się w aparacie wyświetla się polecenie iż należy sformatować kartę a tego chciała by uniknąć gdyż chce odzyskać a w zasadzie uzyskać zdjęcia, które niedawno wykonała na obozie treningowym. Nie pamiętam tego dokładnie już, ale koleżanka tłumaczyła że pewną operacje na karcie wykonała nieprawidłowo - stąd też pewnie posypała se struktura zapisu na karcie.

Pytanie brzmi czy można uzyskać jakoś dostęp do zdjęć , może poprzez naprawę struktury karty bądź też odzyskać dane jakimś programem ??

Będę wdzięczny na odpowiedzi :slight_smile:


(Xparanienormalnyx) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani ... ws,86.html

Jeśli programy też nie będą mogły uzyskać dostępu do karty, zróbcie jej na kompie szybki format (koniecznie na kompie) a potem powinno się udać odzyskać dane.


(peeddro) #3

Dzieki :), ale ma rozumie to ze po formacie powinno sie uzyskac dostep do danych, jak dla mnie dziwne hm


(Xparanienormalnyx) #4

"Szybki format" wymazuje tylko listę plików na dysku, fizycznie dane nadal tam są, i o ile inne dane nie zostaną na to zapisane lub nie powstało jakieś uszkodzenie fizyczne/elektroniczne, to w wielu przypadkach udaje się odczytać 100% danych.


(peeddro) #5

Aaaaa wiec rozumie ze jakby co zformatowac na "szybko" o znowu sprobowac wyciagnac dane za pomoca programow :wink:


(Xparanienormalnyx) #6

Tak, ale najpierw sprawdź, czy obejdzie się bez formata.

http://www.dobreprogramy.pl/Digital-Ima ... 11446.html

dokładnie tym programem już wielokrotnie odzyskałem zdjęcia (mam aparat ze zwarciem w slocie na karty).


(Radek68) #7

Zwykły format też tylko wymazuje tablicę alokacji plików.

A z całości dyskusji można odnieść wrażenie, że po formacie dostępne będą teraz utracone zdjęcia. Nic bardziej mylnego. Zdjęcia należy spróbować odzyskać PROGRAMEM czytającym całość karty z pominięciem tablicy alokacji. Format raczej tu nic nie pomoże.


(Xparanienormalnyx) #8

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Poprzez błędną strukturę plików system nie może uzyskać dostępu do dysku/karty, aletego należy zrobić format. W dalszej wypowiedzi napisałem też, żeby lepiej spróbował najpierw bez formata (być może program dostęp uzyska bez problemu).


(peeddro) #9

Dzieki na dyskusje :slight_smile: juz wysylam do kolezanki linka z programem, tez m sie tak wydaje ze lepiej najpierw sprawdzic dostep do karty bez formata

Narazie was nie poinformuje co do efektow waszych porad bo za pewne nie predko potrwa instruktarzowanie kolezanki :wink:

-- Dodane 13.01.2011 (Cz) 23:08 --

Jest problem, program nie widzi litery dysku/dysku z karty pamieci

Lekki format wiec ? :confused: