Problem z odczytem zdjęć z karty SD

Witam :slight_smile: Mam następujący a w zasadzie ma koleżanka problem. Przy próbie “otwarcia” w windowsie folderu karty SD pojawia się jej błąd iż nie ma dostępu :confused: . Ponadto we właściwościach karty widnieje wiadomość ze karta ma 0 MB pojemności. Gdy karta znajduje się w aparacie wyświetla się polecenie iż należy sformatować kartę a tego chciała by uniknąć gdyż chce odzyskać a w zasadzie uzyskać zdjęcia, które niedawno wykonała na obozie treningowym. Nie pamiętam tego dokładnie już, ale koleżanka tłumaczyła że pewną operacje na karcie wykonała nieprawidłowo - stąd też pewnie posypała se struktura zapisu na karcie.

Pytanie brzmi czy można uzyskać jakoś dostęp do zdjęć , może poprzez naprawę struktury karty bądź też odzyskać dane jakimś programem ??

Będę wdzięczny na odpowiedzi :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … ws,86.html

Jeśli programy też nie będą mogły uzyskać dostępu do karty, zróbcie jej na kompie szybki format (koniecznie na kompie) a potem powinno się udać odzyskać dane.

Dzieki :), ale ma rozumie to ze po formacie powinno sie uzyskac dostep do danych, jak dla mnie dziwne hm

“Szybki format” wymazuje tylko listę plików na dysku, fizycznie dane nadal tam są, i o ile inne dane nie zostaną na to zapisane lub nie powstało jakieś uszkodzenie fizyczne/elektroniczne, to w wielu przypadkach udaje się odczytać 100% danych.

Aaaaa wiec rozumie ze jakby co zformatowac na “szybko” o znowu sprobowac wyciagnac dane za pomoca programow :wink:

Tak, ale najpierw sprawdź, czy obejdzie się bez formata.

http://www.dobreprogramy.pl/Digital-Ima … 11446.html

dokładnie tym programem już wielokrotnie odzyskałem zdjęcia (mam aparat ze zwarciem w slocie na karty).

Zwykły format też tylko wymazuje tablicę alokacji plików.

A z całości dyskusji można odnieść wrażenie, że po formacie dostępne będą teraz utracone zdjęcia. Nic bardziej mylnego. Zdjęcia należy spróbować odzyskać PROGRAMEM czytającym całość karty z pominięciem tablicy alokacji. Format raczej tu nic nie pomoże.

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Poprzez błędną strukturę plików system nie może uzyskać dostępu do dysku/karty, aletego należy zrobić format. W dalszej wypowiedzi napisałem też, żeby lepiej spróbował najpierw bez formata (być może program dostęp uzyska bez problemu).

Dzieki na dyskusje :slight_smile: juz wysylam do kolezanki linka z programem, tez m sie tak wydaje ze lepiej najpierw sprawdzic dostep do karty bez formata

Narazie was nie poinformuje co do efektow waszych porad bo za pewne nie predko potrwa instruktarzowanie kolezanki :wink:

Dodane 13.01.2011 (Cz) 23:08

Jest problem, program nie widzi litery dysku/dysku z karty pamieci

Lekki format wiec ? :confused: