Problem z odczytywaniem hasła programem ophcrack


(Kacperpyrkowski) #1

Witam. Jestem w przykrej sytuacji, ponieważ zapomniałem hasła do mojego konta. Aby je odzyskać użyłem programu ophcrack. Wypaliłem go i system uruchomiłem z płyty, wszystko ładowało się ale przy oknie w którym powinno wyświetlić się hasło widniał czerwony napis "no empty" (chyba tak ;d). Powtarzałem to wiele razy ale na nic. Co mogę z tym zrobić? Znacie jakieś inne programy do tego typu czynności? Program miałem zainstalowany na płycie DVD-r. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Sory jak dałem zły dział, jestem tu nowy

 


(derek4499) #2

Znam sposób jak przy pomocy linuxa dodać “usera” o prawach admina. Sprawdzałem na win xp, win 7 pro , win 8 enterprise trial. Tylko podaj jakieś namiary na siebie a Ci wyśle plik tekstowy “co i jak”.Pozd.


(Kacperpyrkowski) #3

Nie zamierzam instalować linuxa.


(Amaterasu) #4

Może też i nie zamierzać z niego korzystać? Właśnie Cię oświetlę, gdyż Ophcrack bazuje na kernel Linux. Poza tym, LiveCD nie oznacza, iż na Twoim sprzęcie zostanie zainstalowany Linux (pojęcie Linux oznacza jądro, a samo jądro nie będzie działać, gdyż potrzebne są paczki i w ogóle - nazywamy to coś po prostu dystrybucjami). LiveCD, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na korzystanie z obrazu płyty systemu bez kopiowania danych na twardy dysk. Jest znacznie powolniejszy, lecz właśnie specjalnie dla kogoś, kto nie ma zamiaru instalować jednej z dystrybucji linuksowych.

Możliwe, iż obraz źle się zgrał na płytę. Sprawdź md5sums, ewentualnie użyj do tego pendrive’a. Sprawdź u kogoś innego, czy program będzie odpowiednio działał.

Pozdrawiam, Amaterasu.


(Kacperpyrkowski) #5

Kurcze ale mam dzisiaj pecha :frowning: Dlaczego nie mogę uruchomić komputera po wybraniu trybu awaryjnego z wierszem polecenia? Pisze, że cały czas się ładuje. Proszę pomocy!


(Amaterasu) #6

Napisz nowy temat ;). OT-y potrafią tylko namieszać w tych istniejących. 


(Kacperpyrkowski) #7

Co to jest to md5sums? Podasz jakiś program do wypalenia na pendrive?


(MacGregor) #8

Md5sum

Program do tworzenia bootowalnego USB


(rgabrysiak) #9

Md5sum 


(Kacperpyrkowski) #10

Kurde jestem całkiem zielony w tym temacie, a wikipedia niewiele mi mówi. Jak sprawdzić tego suma?


(MacGregor) #11

http://www.dobreprogramy.pl/MD5-Checksum-Tool,Program,Windows,56744.html


(Kacperpyrkowski) #12

Podać ten kod który jest w MD5 sum?

Sprawdziłem i pokazuje, że z tą sumą wszystko dobrze. Co może być nie tak?


(Amaterasu) #13

Źle się płyta wypaliła. Sprawdź ją na innym komputerze :).


(Kacperpyrkowski) #14

Dziś jeszcze raz nagrałem i tym razem pojawiał się napis no found. Proszę dajcie jakieś inne programy bo już wytrzymać nie mogę.


(Kedziorki) #15

Może zamiast łamać hasło, prościej ci będzie je zmienić lub usunąć? Zapoznaj się z TYM wątkiem. Na pewno uda ci się bez problemu to zrobić.


(Drobok) #16

Myślisz że tęczowe tablice na płytce to dużo ? Tego są grube terabajty, czym dłuższe hasło tym większe tablice musisz mieć. Poza tym:

a

 to BAAARDZO duża różnica. Innymi słowy, aby odzyskać to hasło musisz ściągnąć większe tablice tęczowe, lub je sobie wygenerować (co bardziej się opłaca zależy od prędkości transmisji twojego internetu i specyfikacji pc / dysku).

Usuniesz hasło softem wbudowanym w hirens boot’a. Nie pamiętam nazwy (tam masz całą zakładkę z tym)


(Kacperpyrkowski) #17

Co to są te tablice? 


(MacGregor) #18

http://ophcrack.sourceforge.net/tables.php


(Drobok) #19

Zabezpieczenia w windows są na tyle słabe że nie posiadają żadnych soli - dlatego można skorzystać z gotowych tęczowych tablic (kombinacji hash - hasło). ophcrack po prostu wyszukuje hash hasła systemu w takowej tablicy i zwraca hasło do niego przypisane. Możesz skorzystać z tych w linku wyżej lub użyć google by wyszukać inne.

Prościej usunąć hasło.


(Kedziorki) #20

Tak jak napisał @drobok - szybciej i prościej usuniesz lub zmienisz hasło. Skorzystaj z linku jaki ci podałem wyżej. Zrobisz to bezproblemowo.