Problem z odinstalowaniem kaspersky

Witam.Zmieniłam program antywirusowy na Awast.Poprzedniego /Kaspersky/ nie mogę odinstalować-jest niewidoczny w „programy i funkcje” ani w „Revo Uninstaller”.Mój system to windows 10 pro-64 bit.Bardzo proszę o pomoc bo pomimo,że go wyłączyłam nadal jest widoczny w ccleaner w autostarcie.

Oba takie same szkodniki, po co robisz sobie pod górę?
Systemowy Antywirus jest bez porównania lepszy od tych chwastów.
Ccleaner też nie lepszy, instaluj system od nowa i pod żadnym pozorem nie instaluj tego syfu co do tej pory.

Chyba wiek emerytalny robi swoje.

Zostaje dorzucić instrukcję jak posprzątać po standardowej dezinstalacji Avast:

Dzięki za radę.Spróbuję sposobem kolegi wyżej /kavremover/-może uda mi sie bez ponownego instalowania systemu.Pozdrawiam

Dzięki.Spróbuję-o wyniku na pewno poinformuję.Pozdrawiam

Zastanów się też czy nie lepiej obydwa te cuda usunąć i w myśl zasady Lepszy swój wróg jak czyj! skonfigurować i używać Windows Defender:
Podstawy Bezpieczeństwa: Microsoft Defender – jak go najlepiej skonfigurować | Zaufana Trzecia Strona .
Defender: antywirus Windowsa. Ile jest wart i jak go skonfigurować? Część V .

Dotychczas miałam jakiś antywirus i to przyzwyczajenie doprowadziło do tego,że teraz męczę się z deinstalacją…Dzięki za radę.Jak uporam się z „Kasperskim” to chyba „przeproszę” defendera-z artykułu wynika,że w "dziesiątce"jest ok.Dzięki za radę.Pozdrawiam.

Tam do odinstalowania bodajże był:
Kaspersky Virus Removal Tool

Jest w pierwszym linku - blokada subdomeny support na poziomie plików hosts/DNS jest bez sensu (wyłącz jak jak przerasta cię podgląd artykułu w trybie tekstowym z kopii Google), w przypadku uBo i AdGuard filtr prosty ze składni EasyList / ABP lepiej przerobić na regex dopuszajacy tylko subdomenę „www”:

/^https?://(www\.)?kasperksy\.[\w]{2,14}\.?\//$all,important

Kaspersky Virus Removal Tool - to nie jest narzędzie do odinstalowania oprogramowania Kaspersky. To skaner umożliwiający usuwanie szkodliwego oprogramowania, który nie wymaga instalacji.

Witam ponownie.Bardzo dziękuję za pomoc-odinstalowałam.Pozdrawiam.

1 polubienie

Zgadza się.
Nie te narzędzie wstawiłem.
Chodzi o Kavremover.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.