Problem z odinstalowaniem programów do montażu filmów

Chciałam przetestować kilka programów do montażu filmów. Ściągnęłam wersję testową Pinnacle Studio 16 i pod koniec instalacji wyskoczył jakiś błąd, jednak okazało się, że program był zainstalowany. Po jakiś dwóch dniach chciałam to usunąć i pojawił się problem. Deinstalacja samego programu w ogóle nie chce się włączyć, a przy próbie usunięcia menadżera instalacji tego programu wyskakuje komunikat, że instalacja jest wstrzymana i muszę najpierw cofnąć zmiany przez nią dokonane. Również przy próbie usunięcia corel video studio i uvs 11 wyskakuje komunikat, że instalacja pinnacle jest wstrzymana i trzeba cofnąć zmiany dokonane. Da się coś z tym zrobić? Dodam, że chciałam np. zainstalować program Eraser i również pojawił się ten komunikat. System Windows 8

Pobierz na pulpit http://portable.info.pl/wise-program-uninstaller-portable/ małe i przyda się zawsze, oraz z prawokliku wybierz Odinstaluj brutalnie. Usunie, odinstaluje, potem trzeba pozostałości znaleźć i usunąć. Wpierw jednak w Ccleaner wyłącz autostart tego pinacle.

 

to znaczy?

Nie masz Ccleaner do higieny systemu? W opcjach narzędzia ma też autostart i pokazuje, co startuje z systemem. Pobierz gdzież, na na dysk D, Ccleaner portable i używaj. Pamiętaj, że on ma bezpieczne ustawienia producenta. http://portable.info.pl/ccleaner-portable/ Zwykle trudno jest usuwać jakieś programy, które uruchamiają swoje usługi i procesy, i zarazem startują z systemem. Zwykle trzeba je wyłączać z zasady w autostarcie, gdy są jakieś nieprawidłowości.

Programy usunięte, jednak z ciekawości spróbowałam zainstalować ten Eraser i komunikat o wstrzymanej instalacji Pinnacle pojawia się dalej. (potrzebny mi już nie jest, tylko tak chciałam sprawdzić). Niemniej jednak dzięki za pomoc! :slight_smile: tu na forum zawsze można na kogoś liczyć xd

Takie pozostałości po programach, często są dokuczliwe. Najlepiej po nich wysprzatać w systemie.

Odznacza się w opcjach folderów ukrywanie chronionych plików i folderów, ukrywanie rozszerzeń, a zaznacza pokazywanie ukrytych plików i folderów, potem Zastosuj i OK.

W wyszukiwarkę wpisz pinnacle i wszystko, co wyszuka - usuń.

Pobierz potrzebny zawsze regseeker portable http://portable.info.pl/regseeker-portable/ ustaw j. polski i w wyszukaj w rejestrze wpisz pinnacle Potem na dole masz opcje, Zaznacz wszystko i opcje Akcja i masz tam Usuń zaznaczone. Regseeker robi kopię bezpieczeństwa tego, co usuwa, więc jest bezpieczniejszy od ręcznego usuwania w regedit.exe. Też ma opcje czyszczenia śmieciowych wpisów w rejestrze.

wszystkie pozostałości usunięte, komunikat o wstrzymanej instalacji zniknął, jeszcze raz dziękuję za odp. :slight_smile: