Problem z odinstalowaniem programu

Witam

Mam bardzo poważny problem, związany z błahym odinstalowaniem programu.

Długa historia, ale może warto dokładnie opisać problem.

Od lipca tworzyłem w programie Corel Video Studio Pro X4 film dokumentalny, którego premierowy seans jest w najbliższy piątek w pobliskim kinie. Film ma 1 godz 52 min. Robiłem go cztery miesiące.

W ubiegłym tygodniu został ukończony projekt i był gotowy do renderingu i zrzucania na nowo zakupiony dysk zewnętrzny (film miał mieć ok. 20 GB). Jak na razie nie renderowałem go. Chciałem to zrobić dzisiaj, ale…

Miałem mały problem. Na wszystkich nośnikach typu pendrive, karta pamięci, kamera, dysk zewnętrzny zamiast folderów widniały jedynie skróty o nazwach tych folderów, które nigdzie nie prowadziły. Nie wiem co mnie tknęło, żeby zająć się tym problemem własnie tydzień przed premierą filmu. Na forum poprosiłem o pomoc jak naprawić nośniki. Udało się. Wysyłałem logi OTL, ktoś mi odsyłał co mam robić (dysk-zewnetrzny-skroty-zamiast-folderow-t466083.html). Wszystko się udało i nośniki naprawione. Tylko, że… Najprawdopodobniej podczas tej naprawy zostały usunięte jakieś pliki budujące program Corel Video Studio Pro X4, bo gdy dzisiaj go chciałem otworzyć by zrenderować film, program się nie otworzył, wyskoczył komunikat o braku jakiegoś pliku DLL. Ściągnąłem go nawet i wrzuciłem do folderu programu w Program Files. Niestety dalej inne dziwne komunikaty nie pozwalały na otwarcie programu, podobno jedyną drogą ratunku była ponowna instalacja programu. Tak więc rozpocząłem deinstalację. Po kilku sekundach zorientowałem się, że tym samym mogą się usunąć pliki, które wytworzył program dla projektu mojego filmu, które zajmowały ponad 80GB!. Nie było możliwość przerwania deinstalacji, więc użyłem prostego Ctrl+Alt+Del. Następnie skopiowałem na dysk zewnętrzny te 80 GB plików projektu i chciałem dokończyć deinstalację programu. Niestety kreator deistalacji podaje następne komunikaty o braku jakiegoś pliku setup.misi (być może wykasowanego już podczas pierwszej próby deinstalacji programu). Próbowałem programami Revo Uninstaller i Smarty Uninstaller i dalej ten sam komunikat. W akcie desperacji usunąłem cały folder Corel Video Studio Pro X4 z folderu Program Files. Następnie chciałem zainstalować program, lecz wyskakuje pierwszy kreator instalacji, pasek procesu dochodzi do końca, okienko znika i cisza…

Jedyną możliwością na odratowanie filmu jest poprawne, całkowite odinstalowanie programu Corel… po czym ponowne jego zainstalowanie, ale za nic nie mogę sobie z tym poradzić.

Bardzo proszę o pomoc.

Najgorsze jest to, że już zaprosiłem na ten pokaz (4.11.2011) 250 osób ;/

Czy w trybie awaryjnym też próbowałeś?

A próbowałeś zaangażować w rozwiązanie problemu pomoc techniczną producenta programu?

Nie. Chodzi o deinstalację w trybie awaryjnym? Jak taki tryb włączyć?

Dodane 30.10.2011 (N) 21:54

@log88, nie próbowałem, za długo bym czekałna odpowiedź, chodzi tylko o sposób ma usunięcie resztek tego programu i zainstalowanie go od nowa.

Tryb awaryjny - najczęściej podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed startem systemu wciska się klawisz F8 i tam wybiera się takowy “Tryb awaryjny”.

Co do usuwania resztek programu, to można spróbować użyć programu CCleaner lub Odkurzacz (lub innego tego typu) patrząc na to co usuwamy, tak by nie usunąć w razie czego potrzebnych plików…

Bardzo dziękuję za pomoc. Spróbuję Odkurzaczem.

Nie polecam Odkurzacza. Kiedyś zjadł mi pliki systemowe, w pracy spowodował uszkodzenie systemu, na domowych komputerach znajomych pousuwał co chciał…

Do odinstalowania oprogramowania polecam Revo Uninstaller, program pomaga również usunąć pozostałości po programach. Dodatkowo zalecam użycie CCleanera, po którego instalacji warto dodać sobie do samego programu kilka dodatkowych opcji za pomocą narzędzia CCEnhancer (instalujesz CCleaner, nie uruchamiasz programu, instalujesz CCEnhancer, uruchamiasz CCleaner).

Zainstalowałem Revo Uninstaller, ale za nic nie mogę dotrzeć jak usunąć pozostałe pliki tego programu (po wejściu w zakładkę Narzędzia -> Usuwanie zbędnych plików - nie na żadnego związanego z Corelem)

Revo służy głównie do odinstalowania oprogramowania i czyszczenia najlepiej tuż po samej akcji.

Używałeś CCleanera z dodatkiem?

Zapomniałem dodać, że najlepiej te czynności robić w trybie awaryjnym.

Możesz też użyć programu

http://www.dobreprogramy.pl/jv16-PowerT … 13143.html

tylko czytaj dokładnie co nim wykonujesz, on ma tam już jezyk polski dodany przy instalacji

Dodane 31.10.2011 (Pn) 9:36

lub tego

http://www.dobreprogramy.pl/Total-Unins … 12862.html

CCleaner znalazł sporo plików pozostawionych przez Corela, ale to chyba nadal nie wszystko. Gdy chcę zainstalować Corela ponownie pojawia się komunikat:

corelproblem.th.jpg

Total Uninstaller podobnie jak Odkurzacz, Revo Uninistaller czy Smarty Uninstaller znajdują tylko programy w pełni zainstalowane i jak na razie nie znalazłem możliwości usunięcia wszelkich pozostałości po Corelu.

milek1243 , wywal ręcznie z tempa wszystko co masz, później znowu CCleaner w ruch i reset.

Dziwne, że masz problem z zainstalowaniem Corela…

_tommy_ , czy na pewno mogę usunąć wszystko z Tempa? Jak na razie usuwałem tylko folder Corel Video Studio Pro X4.

Sądząc po screenie jaki wstawiłeś wcześniej mniemam, że masz Win XP a więc :

Pliki tymczasowe, np. w C:\Windows\Temp


Mając otwarty dowolny katalog, zaznacz pasek adresu:


C:\Windows


Zamiast obecnej tam treści, wpisz %temp% (wraz ze znakami procentów) i naciśnij Enter. Przejdziesz do katalogu Temp z plikami, które możesz bez problemu usunąć - są to pliki tymczasowe różnych aplikacji. Zawartość tego folderu zajmuje często kilkaset MB, a nawet kilka GB. Jeśli któregoś pliku nie da się usunąć, bo jest w użyciu, nie przejmuj się - zaznacz pozostałe i usuń, co się da. Podobnie zrób z zawartością katalogu C:\Windows\Temp


W folderze C:\Documents and Settings\Nazwa twojego profilu\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files znajdują się pliki tymczasowe, pobierane z Internetu. Możesz je usuwać co tydzień - miesiąc. Minus jest taki, że będą pobierane z sieci od nowa. Często jednak znajdują się tam pliki, które już nigdy nie będą używane, więc warto ten folder czyścić. Jest to w pełni bezpieczne.

Dodatkowo polecam:

Usuwanie temp’ów

[Post #40 + #42 i #44](http://www.searchengines.pl/Optymalizacja-i-odchudzanie-XP-t5989.html/page view findpost p 54504)

Usuwanie plików temp

W razie pytań - służę pomocą :wink:

Usunąłem co się dało z folderów Temp i nadal Corel narzeka na ten sam błąd.

Uruchom CCleaner i usuń wpisy z rejestru.

Możesz poprawić RegCleanerem:

Narzędzia -> Czyszczenie rejestru -> Wykonaj wszystkie wyżej wymienione.

A jak to nie pomoże to już nie wiem …

Zainstalowałem Corela na drugim PC, skopiowałem folder Corel z Program Files i jakoś działa.

Wielkie dzięki dla wszystkich za pomoc!

milek1243 , proszę o zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038