Problem z odinstalowaniem sterownika od modemu z winxp

Odinstalowałem sterownik od modemu z XP Home. Przy starcie systemu Windows znajduje “nowy sprzęt” i chce go instalować jeszcze raz. Jak zrobić, żeby nie wykrywał już tego sprzętu?

w menadżerze urządzeń po prostu kliknij PPM na sprzęt i wybierz Wyłącz

Robiłem już tak, ale mimo tego powoduje mi konflikty z modemem orange pod usb. Dlatego chce wyrzucić go całkowicie.

Pierw przez menadżer urzdądzeń go odinstaluj,potem wyłącz i restart ,nie może być już wykrywany

A co to za modem, zintegrowany na płycie głównej czy osobna karta?

Jeżeli zintegrowany wyłącz go w biosie, a jeśli to osobna karta wyciągnij go z kompa.

modem jest wbudowany, BIOS w tym laptopie (fujitsu siemens m1450) jest ubogi, nie ma takiej opcji żeby wyłączyć.

Jak odinstaluje w menadżerze urządzeń to jak mam wyłączyć? bo przecież wtedy urządzenie znika… chyba że o czymś nie wiem…

nadal mi wyskakuje… co jeszcze mogę zrobić?

Spróbuj tego:

Naciśnij jednocześnie klawisze Windows i pause > Zaawansowane > Zmienne środowiskowe > Nowa > Wpisujemy >

devmgr_show_nonpresent_devices > 1 > OK 2x.

Uruchamiamy ponownie komputer > Windows + pause > Sprzęt > Menadżer urzędzeń > Widok > Pokaż ukryte urządzenia.

Klikamy na nazwę urządzenia ( w twoim przypadku modemu) > PPM > Odinstaluj > OK.

Powyższe dotyczy Windows XP Profesjonal ale może i w XP Home zadzała.

Pozdrawiam,