Problem z odinstalowaniem sterowników do modemu


(Czapla Asia) #1

Witam,

próbuje od jakiegoś czasu zainstalować modem ZTE ZXDSL 852 do Orange Freedom na nowym kompie. Generalnie komputer raz go widział raz nie, ale nie w tym rzecz. Postanowiłam przeinstalować do niego sterowniki, ale coś nie do końca poprawnie zadziałało i teraz:

-gdy próbuje zainstalować jeszcze raz same sterowniki (bez całej aplikacji orange'a do łączenia z netem) to pojawia się komunikat "Odinstalowanie nie jest zakończone.Aby kontynuować instalację musisz zrestartować system". Oczywiście po restarcie komunikat nadal sie pojawia

-gdy odinstalowuje cała aplikacje orange to pojawia sie komunikat "Wystąpił błąd podczas ładowania stmcfg32.dll. Nie można odnaleźć określonego modułu", ale sama aplikacja znika z zainstalowanych programów, a przy kolejenej próbie instalacji pojawia sie komunikat "Nie zainstalowano sterowników" i tu koło się zamyka...

Wiem ze jedynym, najprostszym, polecanym przez wszystkich rozwiązaniem jest format dysku, ale moze jest jeszcze jakis sposob???


(Danielm86) #2

A instalujesz stery przy ODŁĄCZONYM modemie? Odłącz modem. Skasuj folder aplikacji dostępowej z Program Files i z windows/system32/. Odinstaluj modem przez menadżer urządzeń.

Przeczyść rejestr CCleaner'em i Wise Registry Cleanerem. Restart. Instalujesz stery i dopiero po instalacji podłączasz modem.


(Czapla Asia) #3

Modem jest caly czas odłączony (inna sprawa ze nawet po podlaczeniu komputer go nie widzi, ale to jest osobny problem).

Modemu nie ma juz w menadzerze urzdzen. Aplikacja pomimo komunikatu na koncu sie odinstalowuje i nie ma po niej sladu.

Rejestr zaraz wyczyszcze.