Problem z odinstalowaniem VirtualBoxa na Windows 10

Cześć mam problem z odinstalowywaniem z VirtualBoxa bo chcę zainstalować najnowszą aktualizacje Windowsa 10.Mam taki problem że nie każe mi odinstalować go ręcznie a ja już przekopałem setki stron na ten temat a dalej nic mi nie pomogło ktoś poleci jakiś dobry program do odinstalowania tego czy coś bo to dziadostwo jest tak pochowane że już nie wiem co robić proszę o szybką pomoc.

Na pewno nie bawiłeś się jakimś BlueStacks (by odpalić gry “androidowe”)?

Zawsze można było spróbować aktualizować apkę do wymaganej przez MS wersji (jak istnieje) zamiast odinstalowywać.

Jak się nie boisz to może darmowe revo 2.2.5 wywali apkę jak ją kolejny raz zainstalujesz z lepszym skutkiem.

https://www.revouninstaller.com/download/revosetup.exe

https://www.revouninstaller.com/download-free-portable.php

Raczej mało deinstalatorów specjalizuje się w usuwaniu resztek jak już wpis o deinstalatorze i jego plik zaginął (może archaiczna wersja odkurzacza z linii 12…).

Pobierz uninstallview z nirsoft. Na dole będzie spolszczenie.Wypakuj pliki i zawartość spolszczenia wklej do folderu programiku.
Ustaw tak:
Snap146
A kiedy znajdziesz aplikację to z PPM wybierz dokładnie tak:
Snap147

To sposób na pominięcie uprawnień i tam takich bzd.

Ale że co? Nie ma go w programach do odinstalowania? To że każą ręcznie znaczy tylko tyle, że Windows nie zrobi tego automatycznie sam z siebie.
Jak nie ma, to spróbuj zainstalować i odinstalować.

Z reguły cos takiego wyskakuje gdy VBox został odinstalowany zgodnie z info Oracle.
Czyli zostały śmieci, wszędzie, nawet w Rejestrze. Tyle ze nie zwykłe śmieci ale takie które pozmieniały system.
Jest parę możliwych rozwiązań ale każda wymaga jakiejś wiedzy, oprócz 1 i 2.

  1. Wykorzystać punkt przywracania lub obraz systemu z przed instalacji VBox i przywrócić.

  2. Zainstalować deinstalator który w trakcie instalacji programów zapisze wszystko o instalowanym programie. Np. TOTAL UNINSTALL (niestety płatny) i ponownie zainstalować VBox.
    Program w trakcie instalacji zapisze zmiany które w systemie dokonuje instalacja jakiejś aplikacji.
    Ponownie zainstalować VBox i odinstalować za jego pomocą lub czymś o identycznych właściwościach tę aplikacje.

Tu juz jakas wiedza wymagana.

  1. Zainstalować cos w stylu Revo, potem jak poprzednio zainstalować i odinstalować a następnie wybrać maksymalne czyszczenie. O ile wybranie plików do kasacji nie powinno stanowić problemu o tyle kasowanie wpisów Rejestru już jakiejś wiedzy wymaga. Tu nie ma gwarancji ze wszystkie sa prawidłowe.

  2. Wklepać w wyszukiwarkę tekst “VirtualBox” i “Oracle” a w Widok ustawić, “pokaz ukryte pliki” i skasować to co zostanie wyszukane. A potem po tych samych nazwach szukać w Rejestrze i kasować.

Przed każdym z tych działań zrobić punkt przywracania.

Z innych wiadomości, absolutnie nie słuchaj rady, by odinstalować apkę NcsiUwpApp, to jest systemowy element NLA i jej usunięcie unieruchamia pewne funkcje systemowe.

Faktu tego nie zmieni żadna ilość litanii pod tytułem “a ja usunąłem i u mnie działa” :slight_smile:

To był raczej za szybko robiony zrzut ekranu.

Tak instalowałem blue stacksa ale już pliki i samą aplikacje usunąłem ale może coś zostało. To jak bym mógł odinstalować tą wirtualkę?:thinking:

to co byś ty polecił bo jeżeli mówisz że mam tego nie słuchać bo że nie mam aktualizacji to niektóre gry po prostu się wieszą.

BlueStack ma niby awaryjny deinstalator (BSTCleaner_All.exe):

niby była też instrukcja dla wersji 3 ale już ją wywalili ze swojego serwera (BS_cleanup.exe):

(została kopia w web.archive.org)

to jak ktoś poda jakiś pomysł jak go można odinstalować?!:face_with_raised_eyebrow:

Pomysł jest, ale on kosztuje. Mam total uninstall 7 na 4 stanowiska. Programy, aplikacje - wsio leci oprócz tego, czego windows nie pozwoli, czyli nic nie masz szans zepsuć.

Zdaje się trial jest 14 dniowy.

dobra ale testowałeś to na Virtual Box-ie? bo jak tak no to ci może uwiężę.:wink: Jeżeli nawet to co ja mam tam nacisnąć?!

Program jak pokaże się, to go się zaznacza - chwilę ładuje się zawartość programu, potem u góry jest Odinstaluj.
Nigdy wynalazków jak VB.

dalej mam to samo

Próbuj w trybie awaryjnym.

w sensie? Dalej mam to samo co na moim wpisie (to co jest na zdjęciu) czyli się go chyba nie pozbęde

Jak się bawiłeś BlueStack to zrób czyszczenie jak zaleca producent dla wydania 3 / 4 / 5.

Jak Revo / Total Uninstall nie wykrywają zwłok jakie widzi mechanizm uaktualnienia, to zostaje już omawiana metoda z szukaniem tego ręcznie po plikach na dysku i w rejestrze.

Jak setka poradników do deinstalacji “VBox” była “wysokiej klasy”, to raczej nie ma co linkować pierwszym lepszym, bo pewnie go wykonałeś poprawnie a MS dalej gdzieś widzi jakby aplikacja była aktywna - możliwe że chodzi o jakiś sterownik jaki instaluje Virtual Box…

Możesz zobaczyć czy to widzi zwłokowy deinstalator VBox:

https://download.microsoft.com/download/7/E/9/7E9188C0-2511-4B01-8B4E-0A641EC2F600/MicrosoftProgram_Install_and_Uninstall.meta.diagcab

(https://support.microsoft.com/en-us/topic/fix-problems-that-block-programs-from-being-installed-or-removed-cca7d1b6-65a9-3d98-426b-e9f927e1eb4d)

Po BlueStack wyczyść instrukcjami producenta, pomijając ostatni punkt “install our software again” (“zainstaluj nasze oprogramowanie ponownie”).

VBox jak widziany jest jako świadomie posiadana aplikacja, wymaga instalacji ponownej by Revo / Tootal Unistall miały szansę podjąć działania analizy co zostawia wbudowany dezinstalator (skoro ręczne czyszczenie HDD/SSD i rejestru jest za trudne).

no ja tak właśnie zrobiłem oprócz ostatniego punktu dotyczy Blue Stacksa

ja tak robiłem że pobierałem Vboxa na nowo i potem przeczyszczałem Total uninstalem ale dalej jest to samo co na zdjęciu.