Problem z "Odkurzaczem"

Kilka tygodni temu zdecydowałam się zaktualizować Odkurzacz (aktualizacja ze stycznia, do wersji 14.3.0.4600). Wszystko szło dobrze - cały proces przebiegł dość szybko i bez komplikacji. Jednak po zakończeniu okazało się, że nie mogę uruchomić programu (pojawił się komunikat widoczny na zdjęciu). Kilkakrotnie odinstalowywałam Odkurzacz i ponownie go zainstalowywałam, ale bez skutku - przy jakiejkolwiek próbie uruchomienia pojawiał się komunikat, o którym wspominałam. Komputer ma 5 lat, system Windows 8.1, procesor Intel Core i3-3110M CPU @2.40 GHz.
Z góry dziękuję za rozwiązanie problemu.

Usuń ten skrót. Znajdź w programy w menu start - odkurzacz, tam będzie odkurzacz exe. Uruchomisz. gdy uruchomi się, to potem z prawokliku utworzysz nowy skrót, czyli wyślesz na pulpit.
Gdy się nie uruchomi, to spróbujesz uruchomić z opcji administratora.

Weszłam w Menu Start, ale tam też jest widoczny jako skrót, więc nadal nie da się go uruchomić (nie mogę nawet jako administrator).

To znajdź folder instalacyjny odkurzacza, kliknij na dysk C program files. Sprawdź, czy tam uruchomisz odkurzacz.

Nie ma tam folderu instalacyjnego :confused:

Już znalazłam, nie było ich w “Program Files”, tylko w “Pliki programów (x86)”.

Pobierz odkurzacz instalacyjny i prawidłowo zainstaluj. http://www.franmo.pl/
Instalacja odkurzacz usuwa poprzednią wersję.
A może odkurzacz był portable i został “zainstalowany” w folderach użytkownika? Nie mam pojęcia, skąd był odkurzacz. Napisz coś o tym.

1 polubienie

Większość programów, jakie instalujesz, instalują się w folderze ‘‘Pliki programów (x86)’’. Miej to na uwadze, w przyszłości.

A nie możesz o tym problemie porozmawiać po prostu z autorem programu p.Maciejem Opalińskiem?

Wszystkie namiary znajdziesz tu: http://www.franmo.pl/v2/pomoc/zgloszenie-problemu.html

To naprawdę trwa szybko, sam z tego kontaktu korzystałem…

Nie każdy wie, o takiej możliwości.

Program jest 32bitowy.W systemie 64 bitowym 32 bitowe programy instalują się w Program Files (x86).Po polsku Pliki Programów (x86).Jeśli się ma problemy po instalacji warto przeglądać te foldery.A co najważniejsze czytać przy instalacji co robi instalator,a nie klikać bezmyślnie dalej,dalej.Tak się unika instalacji większości śmieci jakie są dystrybuowane z programami.

Dlatego zamieściłem posta o takiej możliwości.
Zresztą Odkurzacz to program polski i wystarczyło się zainteresować jego producentem oraz stroną internetową programu.

@ Johny: Odkurzacz jest w wersji 32/64 bit.

A jaki masz antywirus: Norton (Symantec)? Jeśli tak to lubią się gryźć i są właśnie takie kwiatki, że usuwa plik “odkurzacz.exe” i chyba kilka innych, często blokuje w ogóle aktualizacje itd. . Na pewno tak jest z Windows 7 (sam mam ten problem, potwierdzony przez producenta - zresztą jest na stronie), ale przypuszczam, że z 8 może być podobnie.

Jeśli chodzi o stronę programu - czytałam Podręcznik pomocy, ale nie znalazłam tam rozwiązania problemu; przed wysłaniem formularza kontaktowego wolałam najpierw napisać na forum.
@Bogdan_G Odkurzacz był pobierany ze strony dobre programy. Zainstalowałam wersję z Twojego linku, ale jest tak samo.
@TechnikInformatyk Mój program antywirusowy to COMODO Antivirus, nigdy nie stwarzał żadnych problemów.
Chyba po prostu napiszę do autora programu. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Problem jest banalny i za razem nie trzeba długo szukać przyczyny: antywirus Comodo, usuwa po cichu plik “odkurzacz.exe” co powoduje, że skrót utworzony przez instalator Odkurzacza prowadzi donikąd.

Rozwiązanie: szukać po stronie antywirusa Comodo (wykluczenia, zgłoszenie do producenta antywirusa).

Swoją drogą, ciekawe co tam Autor [odkurzacza] tak “wymodził”, że antywirusy tak się przyczepiają do tego programu.

To nie autor programu, - tu świnią okazuje się google. Do poczytania temat sprzed dwóch lat:
http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php?topic=5230.0
… a antywirusy mają listy do blokowania z google badware. Wiadomo, że przepuszczą każdy syf z google, każdego szpiega i malware.

@Bogdan_G W takim razie mój błąd i dzięki za link, chętnie przeczytam.