Problem z odpalaniem gier - Visual C++?


(Astreuz) #1

Witam. Mam problem z ogrywaniem najnowszych tytułów. O ile fifa 17 działa, tak np. najnowsze śródziemie cień wojny czy pes 2018 nie.Taki problem występuje: 1
Ogólnie z visual c++ mam taki porządek w programach:

. Czym to może być spowodowane w takim razie? Sterowniki karty graficznej są zaktualizowane, directx jest zainstalowany. System win 8.1 64 bit


(krystian3w) #2

Pakiet .NET Framework aktualizowałeś (https://download.microsoft.com/download/D/D/3/DD35CC25-6E9C-484B-A746-C5BE0C923290/NDP47-KB3186497-x86-x64-AllOS-ENU.exe) może?

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/jak-wykonac-czysty-rozruch-w-systemie-windows - zobacz czy gra da radę się wtedy uruchomić.


(Astreuz) #3

Zaktualizowałem teraz-nic nie dało. Na czysto również żadnych rezultatów - ten sam błąd cały czas.


(krystian3w) #4

Sprawdźmy więc partycje systemową pod kontem błędów:

  1. Wchodzisz w opcje “komputer”, wybierasz partycje na której masz zainstalowany system
  2. Wybierasz spod prawego klawisza myszy właściwości, potem zakładkę narzędzia
  3. W tej zakładce wybierasz sprawdzanie dysku i je rozpoczynasz
    • system poinformuje cię że musi wykonać ponowne uruchomienie by sprawdzić partycje, wyraź zgodę i niech rozpocznie się sprawdzanie (zamkną się obecne otwarte aplikacje)

Jak skończy się sprawdzanie dysku to można sprawdzić strukturę systemu pod kątem błędów, w oknie wiersza poleceń uruchomionym jako administrator:

DISM /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow

(Astreuz) #5

12
Tak to wygląda po tym, co napisałeś. Oczywiście sprawdzenie dysku zostało wykonane. Jednak błąd jest nadal.


(krystian3w) #6

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2787457.html - komuś pomogło przekopiowanie ręcznie kilku plików dll do innego folderu.


(Astreuz) #7

U mnie trochę jest z tym problem, bo jestem jedynym administratorem na komputerze, a jednak przy przekopiowaniu jakiegokolwiek pliku do windowsowego wyskakuje komunikat, że nie mam uprawnień do tego.


(Gatki1) #8

(krystian3w) #9

Spróbuj wyłączyć UAC i zobaczyć czy wtedy możesz przekopiować.


(Astreuz) #10

Nie chciałbym kopać w kontach użytkowników, gdyż mam dwa konta i potem na nowo to wszystko ustawiać to jest trochę…no czasochłonne. Gatki1 - przeskanowane, nadal ten sam błąd jest.