Problem z odpalaniem programów Hiren's BootCD

Witam.

Mam następujący problem, otóż wypaliłem sobię płytkę z hiren’s bootcd (15.2). po wybraniu bootowania w biosie wszystko niby startuję. Gdy chcę wybrać jakiś program do odpalenia, chwilę się odpala i po chwili wyskakuje komunikat na czerwono: !!

Jaki dokładnie program?

Niektóre programy znikły, tak jest np. z Ghost’em (wersja dosowa i windowsowa), który był do wersji 10.4 (chyba) , a teraz już go nie ma (sam go sobie dodaję zanim wypalę płytkę, używam też pendrive bo jest to wygodniejsze).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Czyli teraz sprawa wygląda tak, że powiedzmy kupuję licencję na wybrany program i dodaję go do pakietu Hiren’s tak? W takim razie jak dodać jakiś program mając jego obraz iso? Do tego służy program HBCD Customizer?

Mam jeszcze jedno pytanie, czy np jak mam płytę z Win XP, to mogę dodać do Hiren’s obraz ISO Instalatora Win XP? Bo od tego bym chyba zaczął, bo z tym by nie było problemu, bo akurat mam licencję na XP.

Obawiam się, że Hiren’s Boot CD zawiera mnóstwo nielegalnego (komercyjnego) oprogramowania, ale mało kto się tym przejmuje. :stuck_out_tongue:

Co do dodawania do obrazu ISO swoich programów, to jest kilka spraw:

  • możesz edytować zawartość pliku ISO jakimś programem typu UltraISO czy MagicISO;

  • musisz mieć odpowiednie wersje takich programów, które działają bez instalacji (portable);

  • musisz dodać wpisy tych programów do menu Hirens’a - albo ręcznie edytując plik konfiguracyjny, albo jakimś narzędziem;

  • możesz przekroczyć pojemność płytki CD i będziesz zmuszony skorzystać z DVD, ale ona może nie startować - trzeba użyć jakiegoś programu do jej przygotowania (chyba).

Co do instalatora Windows XP, to obawiam się, że to nie będzie proste. Jeśli chcesz mieć kilka programów/systemów na płytce CD/pendrive USB, to możesz użyć odpowiedniego programu typu MulitiBootCD. Ja znalazłem kilka linków:

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

http://poradyisztuczki.blogspot.com/2011/08/yumi-multiboot-usb-creator-budowa.html

http://poradyisztuczki.blogspot.com/2010/12/xboot-budowa-rozruchowych-dyskow.html

http://poradyisztuczki.blogspot.com/2010/11/sardu-budowa-uniwersalnych-dyskow.html

http://www.techfeb.com/2011/04/create-multi-boot-pen-drive-xp-windows/

A tu wątek z tego forum o przygotowaniu pendrive’a do instalacji Windows XP: Instalacja Windows XP z pendrive’a.