Problem z odpalaniem Visty

(Piotr580) #1

witam,

podczas włączania systemu windows Vista pojawia mi się przy tym ładowaniu loga windowsa niebieski ekran i od razu znika więc nawet nie ma szans przeczytać jaki błąd. Wykluczam uszkodzone podzespoły ponieważ inne systemy (win7, ubuntu) działają bez problemu. Puściłem na win7 skanowanie antywirusowe ale nic nie znalazło. W konsoli naprawczej win Visty też nic nie udało mi się zdziałać ani przywrócić ostatniej dobrej konfiguracji. Póki co nie chciałbym formatować.

jakieś pomysły?

(stalesz) #2

Trzy sytemy na jednym komputerze.Wbrew pozorom gryzą się mimo,że są na oddzielnych partycjach.Formatowanie nic nie pomoże,zrezygnuj raczej z któregoś systemu.

(Hitm3n) #3

Żeby zrezygnować z jakiegoś systemu musisz sformatować jego partycję, nie znam innej rady.

Miałem podobny problem na laptopie, jednak miałem tylko Vistę. Okazało się coś z RAM-em nie tak było, ale jak uruchamia Ci się Ubuntu i Se7en to nic raczej ze sprzętu.

I powiedz jeszcze, od kiedy masz te 3 systemy, jeśli od niedawna to może się gryzie coś, jeśli od dawna, próbuj sformatować Vistę.

(Piotr580) #4

od poczatku mam ubuntu i viste, ale dlatego że mi vista padła to od wczoraj mam win7, póki co format nie wchodzi w gre bo z powodu sesji nie mam czasu pozgrywać wszystkiego i od nowa instalować:confused:

a jak np. dostać sie na Viste i zobaczyć może coś odinstalować i będzie działało? jakieś aktualizacje, sterowniki czy jakiś program?

(Hitm3n) #5

Jeśli nie możesz jej odpalić, to może być problem. Możesz kombinować z trybem awaryjnym, jednak nie wiem, czy przy takim błędzie wgl się do niego dostaniesz.

(Piotr580) #6

no właśnie tryb awaryjny też się nie włącza:/ niebieski ekran i reset,

na początku myślałem że to wirus ale po zeskanowaniu nic nie znalazł więc czego to wina?

(Hitm3n) #7

Jeśli coś Ci nawaliło w Viście, to pewnie już całkiem padła. I na to raczej nic innego nie zrobisz niż format, w serwisie to samo zrobią :wink:

(Piotr580) #8

dzięki, to chyba póki co będe musiał na win7 siedzieć :smiley:

(seed123456789) #9

Skasuj wszystkie partycje i zajnstaluj tylko 7