Problem z odpaleniem Doom 3 PL pod Mandrivą 2006

Jak wyżej. Gra oryginalna. Ściągnąłem instalator, skopiowałem wszystkie trzy płyty na dysk, zainstalowałem. I nie chce się włączyć. Sterowniki do karty graficznej oczywiście zainstalowane (pod GeForce FX 5200)

Gdy włączam w konsoli wyświetla się coś takiego:

Ta gra chodzi pod FX’ami ? z ciekawosci pytam.

U mnie wystarczylo przegrac *.pak’i wyszczegolnione w readme (nie wszystkie wlasnie bo czesc jest juz zawarta w archiwum instalacyjnym)

Jeszcze pokombinuje, ale jakby ktoś wiedział o co biega to proszę o podpowiedź.

Tak, chodzi :wink: .

EDIT

Już problem rozwiązany. Po prostu źle to instalowałem. Mam jeszcze dwa zapytania:

  1. coś nie tak z dźwiękiem. Słychać taki jakby metaliczny pogłos (skojarzenie z jakąś muzyką elektroniczną, czy coś). Nic nie słychać wyraźnie dźwięków.

  2. gra na linuksie chodzi gorzej niż na windzie. Na WinXP gra chodzi u mnie płynnie na średnich detalach, nawet na wysokich (nie najwyższych) idzie pograć. Tutaj na Mandrivie mam ustawione detale średnie i gra jakaś taka ospała. Nie, żeby cięła, ale widać, że nie chodzi tak jak powinna.

EDIT 2

Powyższe problemy rozwiązane. Mam jedną kwiestie na której mi bardzo zależy: czy da się spolszczyć linuksowego Doom’a?. Oczywiście gre mam zlokalizowaną. Pod windą chodzi po Polsku. Czy da się też tak na "pingwinie’?