Problem z odpaleniem Duży LinuxCD

Nagrałem dystrybucje linuxa o nazwie duży linux pl potem zresetwałem kompa uruchomiło mi się i było czy odpalić z płyty czy z ram …

odpalałem z dwóch sposobów .

Najpierw jakieś komendy same się robią wykrywa co mam w kompie jakie czesci potem wpisuje login : ROOT password: Task

idzie dalej … i wkońcu informacja o produkcie i żeby przejść w tryb graficzny nacisnij startx i po paru sekundach komunikat :

FATAL SERVER ERROR

FAILED TO INTIALIZE CORE DEVICES

X10 FAILED I0 ERROR 104

CONNECTION RESET BY PEER ON X SERWER “:0.0.4” AFFTER 0 REQUEST [0 UNKNOW PROCESSE WITH 0 EVENTS REMAINING

cdlinux~* ____ WIERSZ POLECEŃ <=======

co mam zrobić ?

Nie ten dział.

Poczytaj tutaj i przejrzyj stronę cdlinux.pl.

I dlatego został przeniesiony tutaj :smiley:

nie działa mi to :frowning: może poleci mi ktoś coś prostszego na początek jakiś link do zasania aby na każdej karci graficznej działało :slight_smile:

Chodzi ci o inną dystrybucję linuxa na cd :?

Mozesz wypróbować Knoppix 3.9.(po wczytaniu się strony wybierz obrazek z polską flagą)

a on jest po polsku bo jak widze jest do zasania ale wersja eng :frowning:

Angielski jest domyślnym, a polski możesz wybrać w opcjach podczas bootowania (klawisz f2 - tam masz opisane komendy do wyboru opcji).

Generalnie - tak, jest też po polsku.

OK zaraz go sciągam

Na początek polecam przeczytanie pliku Knoppix-FAQ-PL.txt (jest też na tym serwerze) oraz Knoppix-cheatcodes.txt, w którym masz opisane wszystkie komendy stosowane przy bootowaniu systemu (niestety po angielsku).

Wiekszośc dystrybucji można ustawić żeby były po polsku, zależy to tylko i wyłacznie od oprogramowania które znajduje sie w dystrybucji. Jeśli jego autor przygotował polska wersje jezykowa(a bardzo czesto tak jest) to możesz mieć po polsku.

Jak bys użył google i sam troche poszukał to nic by ci sie nie stało. :?