Problem z odpaleniem GTA III na Windows 7 x64!

Mam taki problem chciałem sobie pograć w GTA III, ale niestety jak próbuje odpalić grę to nic się nie dzieje. Reakcja windowsa jest, ale gra się nie chce odpalić. Próbowałem już w zgodności ustawić zgodność z win xp sp2 ale to nic nie daje. Wie ktoś co z tym zrobić żeby zadziałało? Dodam, że GTA VC i SA działają bez zarzutów.

  • Po włączaniu gry, wyłącz proces gta3.exe w menadżerze zadań i włącz jeszcze raz. Kiedyś też tak robiłem w Metinie 2 bo się za pierwszym razem nie chciał się wyłączyć.
  • Niby Gta 3 musi mieć Directx 9 a Windows 7 ma Directx 10. Proponował bym instalację Directx 9. Niby ta D10 jest i powinno odpalić ale instalacja D9 nie zaszkodzi.
  • Jeśli masz procesor z więcej niż jednym rdzeniem to gra sobie nie radzi z wieloma rdzeniami i w menadżerze zadań Windows na procesie Gta3.exe, kliknij PPM<Ustaw koligację i po odznaczaj rdzenie procesora i zostaw tylko na jednym.

Jeśli pomogłem polub :slight_smile:

Btw W7 ma DX11 i większość bibliotek z DX9 już w sobie. Czasem ponowna reinstalacja DX9 pomaga, ale na to mają wpływ tez inne czynniki. Sterowniki od grafiki etc. Jeśli nie pójdzie sposób od @Assassin Z Gothica to spróbuj zaktualizować system do W10. Czasem pomaga, a jak nie usuniesz plików starego windowsa to zawsze możesz wrócić do W7.