Problem z odpaleniem HP Pavilion dv6000

Mam problem z laptopem HPPavilion dv6000 gdyż zepsuła mi się wtyczka od zasilacza i zmieniłem ją na nową lecz chyba źle podłączyłem kable w zasilaczu . Po włożeniu wtyczki było takie krótkie bzzy i teraz nie chce się odpalić - ładowarka działa bo sprawdzałem na innym laptopie.

Czy da się to naprawić i jeśli tak to jaki miej więcej byłby to koszt.

Czy laptop z samej baterii też się nie uruchamia?

Nie bo podejrzewam jest całkowicie rozładowany.

No, to zanieś do naprawy (lub wymień) samą ładowarkę, a baterię warto by było jakoś dać naładować, żebyś mógł się przekonać, czy laptop nie jest uszkodzony.

Ładowarka jest SPRAWNA - juz została naprawiona, sprawdzałem na innym laptopie.

No, to jeśli sprawna, to ładuj tę baterię, przez jakiś czas bez uruchamiania laptopa (powinien się świecić jakiś LED). Potem spróbuj uruchomić laptopa z baterią i zasilaczem ( nigdy bez baterii! ). Jeśli bez powodzenia, to sprawa jest poważna. Mogło nastąpić uszkodzenie laptopa z powodu odwrócenia polaryzacji (+,-).

Martwi mnie te “bzzyy” przez to ze kable w ładowarce po zmianie wtyczki inaczej przylutowałem… dioda przy wejściu się świeci ale nie uruchamia się laptop…

Dodane 24.08.2011 (Śr) 11:20

Trudno powiedzieć! Warto dać laptopa do serwisu dla sprawdzenia i w zależności od kosztów podjąć decyzję.