Problem z odpaleniem internetu

Witam. Dziś wkręciłem karte sieciową (standard IEEE-802.3 10/100Base-TX z możliwością 2x speed-up). Karta wykryta jako Realtek. System operacyjny Mandriva 2007 free od razu ja wykryl i nie instalowalem zadnego dodadkowego oprogramowania, wlozylem wtyczke ethernet i wlozylem do modemu livebox. Dioda sie zapalila na karcie. Nie zdazylem niczego nadusic i wyskoczylo ze polaczenie eth0 jest dostepne i wyszlo na to ze nie skorzystalem z zadnej instrukcji obslugi instalacji neostrady bo sama sie podlaczyla -.-. Patrze w konfiguracje, livebox sobie jakos ja sciagnal (byl zainstalowany na partycji na widzie, pewno dlatego). Stan: synchronizacja Stan obecny: Połączenie z internetem. Problem jest taki ze internet nie chodzi ( na samym poczatku pare sekund po wlozeniu kabla wyskoczyly google ale bardzo powoli, potem siadlo). W opcji monitorowania sieci jednak pisze ethernet nie polaczony, klikajac polacz albo okienko sie zawiesza albo pisze ze nie mozna polaczyc i sprawdzic konfiguracje… konfiguracja wyglada tak jak trzeba, nie wiem co jest. Prosze o pomoc… podejrzane jest to ze wszystko odpalilo bez jakiegokolwiek oprogramowania, ale praktycznie wszystko inne tez tak instalowalem, drukarke, grafike, dźwięk heh… CO ZROBIĆ BY PRZYCISK POŁĄCZ ETHERNET POSKUTKOWAŁ ??