Problem z odpaleniem komputera

Witam jak w temacie mam problem z komputerem piszę z drugiego komputera, a mianowicie opisze tak ten problem:

Chciałem wejść na stary komputer z XP (tu mam viste) ale przez długi czas nie był włączany i odłączony od zasilania i jak go załączałem to wyskoczył: HDD Error i nie może go zbootowac później wyskakuje brak pliku NTLDR i naciśnąc CRTL+ALT+DEL żeby zrestartowac i tu sie kończy. Próbowałem w BIOSie zrobić no ale nic nie dalo :(. Pózniej chciałem odpalić z płytki instalacyjnej XP to otwierało instalatora itd. ale po wcześniejszym ustawieniu w BIOSie otwierania z CD/DVD no ale też nic. Chciałem zainstalować od nowa system no to z początku wszystko było dobrze ale jak doszło do wybrania partycji to nie było żadnego dysku po późniejszej konfiguracji BIOSa udało sie zrobić to i to. Była już partycja do wybrania C: no ale potrzebny był format to zrobiłem ale teraz nie chcę zainstalować mi XP i tu jest właśnie ten problem :(. Znalazłem sposób jak go otworzyć z brakiem tego NTLDR ale oczywiście za późno bo nie wiem co teraz robić. Gdybym nie sformatował tego dysku to może by działało. I tu sie właśnie zgłaszam o pomoc. Co mam teraz zrobić tata gada że dysk jest walnięty itd., a ja myślałem żeby odłączyć go od kompa podłączyć do innego i na nim zainstalowac XP, a później podłączyc do tamtego i jak sie nie uda włączyc odrazu i bedzie dalej z tym NTLDR to zrobić sposobem który tu znalazlem: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=153658 (ten 1 sposob). Co o tym sądzicie poradzcie coś bo musze tego kompa włączyć mam 2 dyski jak cos. Pozdro i z góry dzięki.

sebciow11 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Myślę, że to właśnie dysk jest temu winien. Podłącz do tego komputera inny dysk i spróbuj zainstalować XP.