Problem z odpaleniem Laptopa Samsung RC 530

Witam
Mam problem z laptopem Samsung RC530, Po włączeniu po dłużym czasie nie odpalania, laptopa i po włączeniu przycisku zasilania laptop nie reaguje ale dioda zasilania się świeci i po krótkim czasie się uruchamia wentylator i dioda podświetlanie przycisku też się świeci ale obraz na ekranie nie startuje jest czarny i tak około 30 minut i między czasie wiatrak nabiera prędkości . Po około 30-40 minutach na laptopie pojawia się obraz z logem Samsung i laptop startuje normalnie do systemu. Po wyłączeniu laptopa i odczekaniu chwili sytuacja jest taka sama nie chce za bardzo wstać. Podkreślam ze bateria CMOS BIOS jest nowa a BIOS zaktualizowany. Proszę o pomoc.

Zacznij od wyjęcia dysku HDD i włóż live cd z linuksem, 30 min ładowania Windowsa może być związane z zużyciem dysku. Jeżeli nie to, to raczej coś w sprzęcie i z racji wieku nie warto naprawiać.

Stawiam na uszkodzone sektory na dysku. Skoro startuje po długim czasie, mechanizm naprawy odzyskał część danych i system wstał.

  1. Wstaw inny dysk.
  2. Uruchom z dowolnego narzędzia i zrób test dysku. Zaznacz uszkodzone sektory. Pomoże ale jak mam rację to wymień dysk a co najważniejsze zgraj dane :slight_smile:

Identyczne zachowanie miałem u Kolegi, “odcięcie” części dysku w jego przypadku to były końcowe sektory pomogło.

Jak najbardziej wstawiłem inny dysk hhd bo miałem system na SSD i to samo robi brak obrazu bo włączeniu i opóźniona reakcja na przycisk zasilania

… a ewentualnie jakbyś podpiął do TV, to tez brak obrazu?
Możesz jeszcze ewentualnie zrobić MEMtest, ale to wygląda jakąś awarie płyty głównej. Porządna diagnoza i ewentualna naprawa to będzie koszt.