Problem z odsykaniem dostępu do sieci

witam wszystkich bardzo serdecznie

korzystając z okazji, i widząc tutaj wielu mądrych ludzi proszę o pomoc.

Qumpleka ma poważny problem z odzyskaniem dostępu do sieci. Za każdym razem gdy usiłuje otworzyć przeglądarkę wyskakuje taki komunikat:

“System Windows nie może połączyć się z Internetem przy użyciu protokołu HTTP, HTTPS, FTP. Jest to prawdopodobnie spowodowane ustawieniami zapory na tym komputerze. Sprawdź ustawienia zapory HTTP (80), port HTTPS (443) i portu FTP (21).”

dzwoniłyśmy do naszego usługodawcy ale ten stwierdził, że u nich jest wszystko ok, i wygląda na to że z modemem także jest w porządku.

Pan kazał nam zdjąć zabezpieczenie FIREWALL w programie antywirusowym ale to nic nie dało.

Próbowałyśmy znanych metod i nic z tego nie wychodzi :frowning:

czy ktoś może powiedzieć jak naprawić ten problem ?

system to XP HOME 3PACK

Antywirus to: G DATA TotallCare 2009

Kiedy to się stało ? Można zrobić to tak : po pierwsze wyłączyć zaporę ( G DATA ) ,jeżeli ruch sieciowy powróci to już wiadome jest ,że to zła konfiguracja firewalla w/w programu. Albo przywrócić system do ostatniej dobrej konfiguracji systemu… :x :x :x

Jak podłączany jest komputer do sieci ? Czy karta sieciowa jest poprawnie skonfigurowana ? Czy wpisany jest poprawny adres sieciowy ? Czy konfiguracja DNS jest poprawna ?

witam - troszkę późno odpowiadam ale problem leżał po stronie usługodawcy; koleżanka wezwała informatyka, okazało się że modem był uszkodzodzny; po jego wymianie wszystko wróciło do normy