Problem z odtwarzaczami multimediów

Witam serdecznie.

Od wczoraj borykam się z pewnym problemem. Otóż, gdy chcę uruchomić dowolny plik czy to dźwiękowy czy wideo, odtwaracze odmawiają współpracy (testowałem wszystkie: vlc, media player, quick time, allplayer) od razu się zacinają na pierwszej klatce filmu. Po paru sekundach zaczyna działać obraz (normalnie się odtwarza), lecz nie ma dźwięku. 

 

Specyfikacja komputera:

  • i7-4702MQ

  • NVIDIA GeFore GT 740M

  • 8 GB ram

  • Windows 8

Nie robiłem żadnych aktualizacji od tygodni więc to rozwiązanie tutaj nie pomoże. :frowning:

Hej,

Z jakiego antywirusa korzystasz? Sprawdź, jak wygląda sytuacja, gdy osłony programu są wyłączone.

Pozdrawiam,

Witam. Dziękuję za odpowiedź. :slight_smile:

 

Korzystam z Panda Antivirus Pro 2016. Niestety, ale wyłączenie przesłon nie poskutkowało. Problem w dalszym ciągu występuje.

Hej,

A jak wygląda użycie procesora, gdy uruchamiany jest plik multimedialny? Możesz to sprawdzić przy pomocy menadżera zadań bądź jakiś alternatywnych programów pokroju Process Explorer.

A jak kondycja dysku? Możesz wrzucić screen z programu CrystalDiskInfo?

Pozdrawiam,

Najlepiej będzie, jak użyjesz programu “revo uninstaller” lub podobnego do usunięcia wszystkich programów, kodeków które masz w systemie i śmieci, jakie w nich masz. Potem ściągnij może VLC, w podstawowej instalacji powinien odtwarzać wszystko. Jak nie zadziała, zająłbym się sterownikami - zwłaszcza chipsetem i grafiką. Wejdź na http://www.intel.com/p/en_US/support/detect) i dokonaj aktualizacji wszystkich sterowników. Przed tym wszystkim sprawdź jeszcze, czy w menedżerze urządzeń nie masz jakiś błędów, nie rozpoznanych urządzeń (grafika, chipset…). Jeśli to nie pomoże, to może się okazać, że masz wirusa.

[Przemek]

Kchteam, bardzo dziękuję za twoje porady. Pomogło odinstalowanie odtwarzaczy za pomocą poleconego przez ciebie programu. :slight_smile: