Problem z odtwarzanie płyt DVD

Proszę o udzielenie mi informacji dlaczego żaden program do odtwarzania filmów nie chce odtworzyć mi bajki na dvd.pojawia się komunikat ze program nie obsługuje danego środowiska"-czy te płyty dvd moga być kodowane w jakiś tam sposób???

Sprawdź na okładce tego filmu DVD w jakim regionie jest zakodowany:

Region 0: to tzw. RegionFree, czyli może być odtwarzany przez każdy odtwarzacz

Region 2: między innymi polskie płyty są kodowane w tym rejonie

Następnie sprawdź jaki region masz ustawiony w swoim napędzie DVD. Aby to zrobić klikasz prawnym klawiszem myszy na ikonę “Mój komputer” i wybierasz “właściwości”. W oknie, które się pojawi wybierasz zakładkę “Sprzęt”, następnie klikasz w przycisk “Menadżer urządzeń”. Znajdujesz na liście swój napęd DVD, klikasz na nim prawnym klawiszem myszy i wybierasz “właściwości”, następnie w oknie właściwości napędu wybierasz zakładkę “Region DVD” i sprawdzasz jaki masz numerek w polu “Bieżący region”. Jeżeli mieszkasz w Polsce i masz ustawiony inny Region DVD niż nr 2, to proponuję ustawić Region 2 - jako że w tym regionie kodowanych jest 99% płyt, które są dostępne na naszym rynku. Zmiany Regionu można dokonać kilkakrotnie (bodajże 4 lub 5 razy).

Więcej o regionach DVD znajdziesz na Wikipedii.

Podaj też model i producenta napędu DVD, którego używasz oraz sprawdź czy płyta DVD jest jednowarstwowa czy dwuwarstwowa. Może napęd nie obsługuje tych drugich.

Pozdrawiam.

dzięki bardzo za informacje:)

Nie dziękuj tylko posprawdzaj to co napisałem :), ewentualnie dokonaj zmian i daj znać czy już wszystko OK czy problem nadal występuje.

FIFO26 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Posprawdzałam i jest tak jak napisałes a mimo to nadal pojawia sie komunikat"Program nie może odtworzyc tego dysku DVD z powodu wystapienia problemu z cyfrową ochroną praw autorskich"- do odtwarzania używam programu Media Player

Poczytaj ten temat. Ponoć pomogło przeinstalowanie PowerDVD bez zachowywania ustawień, tak więc jeśli masz ten program na swoim komputerze to warto spróbować takiego rozwiązania.