Problem z odtwarzaniem DVD

Witam. Chcialam obejrzec film DVD, lecz nagrywarka nie odtczytuje. Odtwarzalam roznymi programami, ale wszystkie sie zawieszaja przy probie odtworzenia filmu. Chcialam skopiowac pliki z plyty jednak wyskakuje ze nagrywarka nie moze odtczytać plikow. Dvd otwarza wszystko oprocz filmu DVD.

Kiedys dzialała dobrze.

Co moze byc przyczyna? Moze mam zawalony komputer czyms, albo zle kodeki…? :co: Bardzo prosze o pomoc.

To wygląda na to, że Twoja nagrywarka nie może czytać z płyty. Sprawdź czy płyta nie jest mocno zabrudzona lub porysowana.

Plyta jest nowiutka, czysta bez zadnych rys. sprawdzalam ta plyte u kumpeli tam chodzi bez zarzutów. Przyczyna musi lezec gdzies indziej… prosze o pomoc i dziekuje z gory

Jeśli płyta jest za bardzo uszkodzona fizycznie (rysy, plamy, zabrudzenia) to żaden sprzęt, a tymbardziej program jej nie odczyta! Jeśli to nie jest problem z fizyką płyty to warto spróbować aktualizacji biosu nagrywarki, a jeśli to nie pomoże to trzeba oddać nagrywarkę do serwisu jeśli oczywiście jest na gwarancji, a jeśli gwarancja już się skończyła to nie pozostaje nic innego jak wymiana nagrywarki na nową! :frowning:

Sprobowalabym aktualizaji biosu nagrywarki ale nie mam pojecia jak to zrobic, jestem w tym zielona. Moze ktos mi to wytłumaczyc? prosze

Podaj model to zaraz Ci podrzucę link i napiszę opis tego co musisz zrobić! :wink:

OK. nie wiem czy Ci podam dobrze Generic STEALTH DVD SCSI CdRom Device (virtual Dvd-rom), dobrze? :wink:

Film nagrywane własnorecznie na DvD w formie avi chodza a inne nie. :roll:

Virtual DVD-Rom… To jest napęd wirtualny utworzony przez jakiś emulator lub program do nagrywania, a jaką nazwę ma fizyczna nagrywarka? Możesz sprawdzić w programie Nero InfoTool, podaj mi nazwy wszystkich napędów jakie masz w komputerze, a ja już będę wiedział co zrobić! :wink:

PS.

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem, ale w domu nie mam internetu, a piszę z kawiarenek i szkoły! :wink:

a jednak zle podalam :stuck_out_tongue: Wiec tak mi pisze:

TSST corp CD/DVDW TS-H552B <-- to chyba to, ale podam jeszcze to

LITE-ON LTK - 52327S

Wielkie dzieki za pomoc :wink:

kolega jak jest na gwarancji należy ja oddać bo po Firmware gwaracje tracisz, kolejna sprawa czy duza ilość płyty nie zostaje odczytywana przez ten nośnik :?: Najpier należy przeczyścić laser jezeli to nie pomoże to wtedy można brać sie za wgrywanie nowego oprogramowania dla CDROM’u

Powiedz jeszcze jaka masz podłączony ten sprzet(na jakim kanale pracuje) czy masz włączone DMA :?: co pokazuje podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

Najpier należy sprawdzić wszystkie podstawowe rzeczy tasmy, błedy, zabrudzenia etc a dopiero można zastosować Firmware gdzie ta operacja jest nie odwracalna.

Odczytuje cd, dvd ktore sama nagrywalam.

A nieodczytuje mi filmu DVD(pliki .vob).

A teraz chyba nie moge nagrywac dvd albo mam zly program :?

Co do czyszczenia to troche bylo czyszczone, ale nie wiem czy dobrze bo wydaje mi sie ze jeszcze gorzej sie porobilo.

Sorry ale ja jestem zielona w tych sprawach i nie wiem jak jest podłaczony i czy mam wlaczone DMA, sorrka :frowning:

Ten poglad to nie weim, co Ci konkretnie podac bo duzo tego.

Dziekuje bardzo, prosze o dalsze rady:)

spróbuj zainstalować ponownie kodeki

tego to nie wiem czy masz dobry czy zły program, bo nawet nie napisałaś jaki to program

w jaki sposób było to wykonane :?:

start-> uruchom-> devmgmt.msc CDROM Własciwości włącz DMA

start-> uruchom-> devmgmt.msc Kontrolery IDE ATA/ATAPI -> pomocniczy kanła IDE, Zaawansowane

szukaj w pozycji system, błedów krytycznych na czerwono związanych z CDROM’em

Zainstaluj ASPI

Można przywrócić poprzez instalacje oryginalnej wersji którą także można znaleźć na stronie producenta…

nie zawsze jest odwracanlne, dlatego nie robi się tego w pierwszej kolejności, najpierw uwazam trzeba poszukać przyczyny i wyeliminować