Problem z odtwarzaniem dźwięku

Mój problem jest trochę złożony…

Ponad miesiąc temu przeinstalowałem system, bo miałem problem z odtwarzaniem dźwięku(muliło, zgrzytało itp), często wyskakiwały bluescreeny, przy przeglądaniu stron w necie komputer się zacinał. Po kilku dniach problem się odnowił, więc oddałem komputer do naprawy. Powiedzieli mi, że naprawili jakieś błędy na dysku i że jeżeli znowu zacznie się to powtarzać to muszę wymienić dysk twardy. Wymieniłem stary 250 GB na 500 GB, zainstalowałem system XP HE (ten sam, co miałem wcześniej)ściągnąłem aktualizację SP3. 2-3 tygodnie działało wszystko ok, dzisiaj na nowo zaczęła muzyka się mulić, komputer zawieszać i wyskoczyły bluescreeny…

Mam Windows XP HE - SP3

Płyta główna Asus P5L-MX

Procesor Intel Core 2 4300 1.8 GHz

Kartę NVIDIA GeForce 9400 GT

Lepiej było wymienić kartę dźwiękową, niż HDD, myślę, że goście trochę Cię naciągnęli.

Podaj model płyty głównej, karty dźwiękowej, możliwe, że jest to tylko wina sterowników.

Komputer mam 6 lat i już wymieniałem kartę, jak jeszcze była na gwarancji, bo miałem inny problem, kilkukrotnie “palił” się monitor. Komputer był kilka razy w serwisie aż wymienili monitor i kartę graficzną na nowe

Dodane 13.04.2013 (So) 17:20

Asus P5L-MX

Karta NVIDIA GeForce 9400 GT 512 MB GDDR2

Koledze chodziło o kartę dźwiękową.

Sorry, źle spojrzałem…

Nie mam kart jako takiej, muzykę obsługuje SoundMax Integrated Digital HD Audio

O ile w PC rozwiązaniem ostatecznym w takim przypadku, jak usterka zintegrowanej karty dźwiękowej.jest zamontowanie dodatkowej karty, koszt nie jest wysoki, o tyle w laptopie jest to większy problem.

Po tylu awariach różnych podzespołów, nasuwa się na myśl tylko to, czy warto inwestować w taki sprzęt.

Jeśli usterka znajduje się na płcie głównej, koszt wymiany jest już wysoki.

Mam PC…

Też już myślałem o kupnie nowego zamiast inwestować w ten, ale chwilowo mam problem z kasą…

A da się to jakoś łatwo sprawdzić czy to płyta czy karta?

Czy trzeba do serwisu oddać?

Tego samego serwisu nie polecam.

Karta dźwiękowa do PC to ok. 35 zł.

Karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną, czyli jest to całość. Samemu można wizualnie obejrzeć płytę główną,

czy nie ma “wybrzuszeń”, czyli czy nie jest spuchnięta w niektórych miejscach.

Byłoby dobrze gdybyś podał info z bluescreena.

Do opisu dodaj ilość pamięci RAM.

Obejrzałem płytę tak z grubsza i żadnych “wybrzuszeń” nie widzę… Później może ją wyciągnę i obejrzę dokładnie

Bluescreen

Informacje techniczne STOP 0x000000F4(0X00000003, 0x864A28D8, 0x864A2A4C, 0x8060561A)

RAM 1 GB (2x 512 MB)

BSOD. HDD nowy, koniecznie sprawdź taśmę Płyta->HDD połączanie, gniazda, najlepiej wymień na nową.

RAM. Wyjmij jedną kość uruchom komputer, popracuj zobacz efekty, potem włóż ją , a wyjmij drugą

zobacz co się będzie działo.

Następnie trzeba będzie przeinstalować wszelkie sterowniki.

P.S. Osobiście wykluczam awarię płyty głównej, ponieważ kod błędu wskazuje na błąd wszystkich urządzeń/sterowników,

jak i również BIOS-u (np. bardzo stara wersja nigdy nie aktualizowana)

Sprawdzę… A co do BIOS-u to na pewno jest stary, nigdy go nie aktualizowałem, chyba, że aktualizuje się sam… :?:

Dodane 14.04.2013 (N) 19:06

A dysk mam połączony z płytą przez taki zółty płaski kabelek i taki “wspólny” z 4 kabelkami (czarny-czerwony-czarny-żółty). Podłączyłem tak samo, jak był podłączony poprzedni dysk…

Powoli, BIOS na końcu. Należy sprawdzić wszelkie połączenia kart, dysków,napędu itd do płyty, coś może po prostu nie łączyć.

No więc tak, wziąłem jak mówiłeś… Odłączyłem po kolei kostki RAM-u, ale nic to nie dało, dalej się zacinało i zgrzytało, później wziąłem odłączyłem wszystkie kabelki i po dociskałem je później, ale dalej nic…

Teraz się wezmę za sterowniki…

Dodane 15.04.2013 (Pn) 14:19

Jak odinstalowałem SoundMax i zmienił się sterownik na Microsoft UAA Function Driver for High Definition Adi - 1986, było nieco lepiej. Już dźwięk w winampie nie ciął się tak często, jak włączałem strony internetowe, to trochę przecinało i muliło…

Youtube nie dało się oglądać, ani słuchać… Cieło i cały czas zgrzytało…

Dodane 15.04.2013 (Pn) 18:48

Wyskoczyło mi w avast antywirus zablokowano podejrzany plik…

D:/System Volume Information/_restore{C82D43E4-63B8-46AF-88A1-AD168F13F63B}/RP30/trz2.tmp

chciałem zobaczyć co to za plik, ale nie mam go na dysku…

Nie mam pojęcia, wpisałem to, bo może ma to znaczenie dla tego, co się dzieje…

Zainstalowałeś sterownik chipsetu?, przed sterownikiem dźwięku i video.

Dziwne, że coś działa i nagle przestaje działać ,ot tak sobie.

Jeśli to wina wirusa, musisz użyć antywirusa z płyty live, aby przeskanować komputer bez uruchomionego systemu. Dr Web Live CD.

Zainstalowałem później sterownik chipsetu. Mnie już ten komputer dobija. Nie wiem, może oddam go do jakieś innego serwisu, tylko jestem ciekaw na jak długo, bo jest mi teraz potrzebny komputer. :?

Dzisiaj w ogóle pobrałem program do sprawdzania aktualności sterownik, 17 było nieaktualnych, ale nie wszystkie mogę zaktualizować, bo do mojego komputera obecne są już za dobre. Po zaktualizowaniu, tych, które mogłem nic się nie zmieniło…

Przeskanuje go tym antywirusem i zobaczę, co z tego wyjdzie…

Dodane 22.04.2013 (Pn) 11:58

Nie wiem, czy ja jestem jakiś inny czy co, ale za żadne skarby nie chce się ten antywirus włączyć przy uruchamianiu… Zmarnowałem już 3 płyty i nic… Nagrałem wszystko według instrukcji, zmieniłem rozruch komputera z napędu i nic…

Dodane 25.04.2013 (Cz) 19:22

Zaobserwowałem dzisiaj, że komputer przecina się jak zwiększa się użycie procesora powyżej 20%, czasami nawet przy 15%…

Dodane 25.04.2013 (Cz) 19:33

I zawsze, jak otwieram folder Pobieranie, to zacina się na jakiś czas komputer