Problem z odtwarzaniem filmików na YouTube

(Kelgas1) #1

Witam.

Od 2 tygodni mam problem z youtube. Każdy filmik strasznie się tnie. Jak klikam pauze to w ogóle nie buforuje. Czasem tylko załapie i przez chwile działa w jakości 144. Na innych stronach filmiki działają. Próbowałem aktualizować flasha, zmieniać przeglądarkę, czyścić cache CCleanerem i jakieś śmieci Odkurzaczem. Nic nie pomagało. Internet Orange Freedom 6 mb/s. Z routerem wszystko dobrze bo na innym komputerze nic się nie tnie. Macie jeszcze jakieś pomysły?

(Cedar) #2

Nie tylko Ty masz z tym problem, poczytaj:

search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=youtube

netia-youtube-dlugie-buforowanie-filmow-przerywanie-t534235-15.html?hilit=youtube

(Kelgas1) #3

Czytałem o tym, ale na innym komputerze filmy normalnie działają. Mój jest podłączony przez kabel a inne były testowane przez wifi. Nie jestem pewny czy winny jest operator.

(klonmarcin) #4

A na innym komputerze jaki jest internet ? od tego samego operatora ?

Sprawdź jaki jest transfer podczas oglądania youtube w menedżerze zadań.

(Bogdan_G) #5

Dobrze posprawdzaj, jak masz ustawione YouTube. Logujesz się do Google, Gmaila, czy na YouTube i wtedy masz problem? Czy to inne konto jest, niż na poprawnie działającym komputerze? Wejdź w ustawienia YouTube, wyłącz tryb bezpieczny i HTML5.

(Kelgas1) #6

Internet jest pociągnięty kablem do routera. Z routera do mojego komputera też kablem a inne komputery odbierają ten sam sygnał przez wifi. Nie ma różnicy, czy jestem wylogowany i zalogowany. Jak sprawdzić transfer oglądania? Nie mam pojęcia czego jest to wina.

EDIT

Młodszy brat właśnie mi powiedział, że jak rozmawia ze znajomymi przez skypea to często mu rozłącza i tak samo w grach przez internet. Może to rzeczywiście wina operatora?

(Orange Ekspert) #7

Mieliśmy ostatnio zgłoszenia o wolnym buforowaniu YouTube i aktualnie prowadzimy prace, które mają na celu usunięcie niedogodności. Jeżeli dochodzi do rozłączeń to może być to problem z łączem. W przypadku rozłączenia połączenia na routerze internetu nie będzie na żadnym komputerze i jeżeli takie objawy obserwujecie to zachęcamy do kontaktu z nami. Sprawdzimy co się dzieje.

Pozdrawiam

Marek

(Kelgas1) #8

Dziwna sprawa. Teraz na żadnym komputerze nie mogę przeglądać youtube'a. Filmy się nie buforują. Musi to być wina operatora.

(Orange Ekspert) #9

Sprawdź różne ustawienia DNS, automatyczne lub ręczne np. Google

podstawowy 8.8.8.8

alternatywny 8.8.4.4

Jeżeli chodzi o prace w tej sprawie to mogę przekazać, że nadal trwają.

(klonmarcin) #10

Oby - możesz sprawdzać i czekać - i się nie doczekać.

Ja polecam doraźnie korzystanie z http://www.proxfree.com/

Każdy filmik idzie na max łącza. :slight_smile:

No i popularność proxfree.com przerosła właścicieli - teraz wymagają przepisania kodu z obrazka bo wykryli duży ruch z sieci orane :smiley: