Problem z odtwarzaniem filmów a MP4


(Burdziupl) #1

Witam.

Mam pewien problem a mianowicie kupiłem sobie mp4 philips gogear vibe model: SA3VBE04RHN/02S i nie moge na nim odtworzyć żadnego filmu.

Jest zakładka filmy w menu odtwarzacza np. wrzycałem wszystkie możliwe formaty z format factory i nic.

Mp4 pisze że wymaga kodek mjpeg a ja nie mam takiego konwertera.

PROSZĘ O POMOC !!


(scripter1) #2

Jeśli chcesz przekonwertować filmy na kodowanie mjpeg to może z tym być problem.

Kodowanie mjpeg jest dość powszechnie stosowane w cyfrowych aparatach/kamerach ale niestety kodowanie to nie jest określone żadnym standardem przez co każdy producent robi to po swojemu, wiadomo tylko tyle że mjpeg to kodowanie obrazu w postaci szybko zmieniających się klatek w formacie graficznym jpeg (od Moving Jpeg) czyli jpg.

Nieraz duże problemy z odtwarzaniem takiego kodowania (jak nie ma żadnego standardu według ma się odbywać kodowanie to też nie ma żadnego określonego sposobu dekodowania) a tym gorzej z zakodowaniem do tego formatu bo nie ma żadnej gwarancji że na danym urządzeniu się taki plik odtworzy.


(Burdziupl) #3

A cyganisz cuś.

A pozatym w me MP4 jest zakładka obsługiwane typy plików daje filmy i pisze mjpeg !!


(scripter1) #4

burdziupl , a ja widziałem na fiacie 126p znaczek mercedesa i napis Turbo...

Poczytaj sobie tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Motion_JPEG polecam pierwszy punkt pod nagłówkiem Criticisms...

Pisać o obsługiwanych formatach to se mogą wszystko a jeśli chodzi o kodowanie które nie ma określonej specyfikacji to nikt im nie udowodni że kłamstwa, pewnie zrobili obsługę tego kodowania w postaci jaką stosują w swoich kamerach ale jak już napisałem każdy robi to kodowanie po swojemu.

Kodowanie mjpeg to jest jak dom: wiadomo że dom składa się z podłogi, kilku ścian w których są otwory zwane oknami/drzwiami oraz dachu a jednak każdy dom jest inny, tak samo z kodowaniem mjpeg.


(Burdziupl) #5

Temat do zamknięcia.