Problem z odtwarzaniem filmów, aplikacja DirectDraw

Mam taki problem z odtwarzaniem jakichkolwiek filmów w róznych odtwarzaczach dzieje się to samo czyli obraz filmu się zawiesza i przeskakuje co sekundę a głos nie zgrywa się z obrazem. Gdy włącze film przez Nero ShowTime wyskakuje komunikat " aplikacja wymaga przyspieszenia DirectDraw niedostępnego w tym systemie. Włącz je w narzędziu DirectX Diagnostic Tool na karcie Ekran", gdy tam wszedłem to w uwagach było napisane- nie stwierdzono żadnych błędów. Przeglądając to narzędzie nie znalazłem żadnej informacji jak i gdzie mam włączyć to przyspieszenie. Czy to może być spowodowane tym, że mogę mieć jakieś stare kodeki? Z góry dziękuję za pomoc.

Instalowales ostatnio jakies kodeki?

Jaki masz directx (ver.)?

Wersje programu: DirectX 10, ale w urzadzeniu jest podpisane tak:

Standartowa karta graficzna VGA

Producent: n/d

Typ mikro ukladu: n/d

Typ konwertera: n/d

Przybl. il. pamieci: n/d

Biezacy tryb ekranu: 1280x 300 (32 bit) (1Hz)

Funkcje DirectX:

Przyspieszenie Direct Draw: niedostepne

Przyspieszenie Direct 3D: niedostepne

Przysp. teksturowania AGP: niedostepne

Sterowniki:

Glowny sterownik- wersja: 0

Podp.przez WHQL: n/d

Wersja DDI: nieznany

Nie rozumie dlaczego jest wszystko niedostepne czym to jest spowodowane?

Co do kodekow to juz dawno nie pobieralem nowych i nawet nie mam pojecia skad pobrac i jakie, jesli moglbys mi pomoc w tej sprawie i w sprawie kodekow tzn jakie i skad pobrac, to bylbym bardzo wdzieczny:))

Pozdrawiam

zainstaluj sterowniki do karty graficznej!

Ale nie mam pojecia jaka mam karte w laptopie, gdzie to moge sprawdzic i skad pobra?? Jestem malo obeznany w komputerach, moglbys Mi napisac gdzie zobaczyc i skad pobrac. Moj laptop to: Fujitsu Siemens Amilo.

W wlasciwoscich systemu jest tak opisane- Klasyfikacja:

Procesor: Niedostepne

Pamiec (RAM): Niedostepne

Dlaczego tak jest, mam orginalny Windows Vista Home Basic?

Sciagasz ten program:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1183&Everest+Home+Edition+2.20

Jak zainstalujesz to uruchamiasz go i wchodzi w Komputer >> Podsumowanie

Dodane 10 sie 2009 23:51

Podaj nazwe karty to poszukam Ci sterownikow do niej.

Alan77 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Alan77 , pobierz program Everest Ultimate Edition -> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Ekran (karta wideo)

Po zainstalowaniu tego programu wyskoczyl taki komunikat:

“Ten komputer jest członkiem domeny sieciowej, co nie jest obsługiwaneprze EVEREST Homo Edition. W środowisku korporacyjnym używaj EVEREST Corporate Edition, a nie Home Edition”

Co to znaczy, czy to jest problem że mam Viste, bo jak pobierałem ten program to nie było zaznaczone że do Visty też jest przeznaczone. Widzę że bez tego programu nie podam nazwę karty :frowning:

Komputer na gwarancji?? Jeśli nie to odkręć obudowę i odczytaj nazwę karty graficznej z naklejki.

W menadrżer urządzeń znalazłem opcje aktualizacji karty graficznej, zrobilem aktualizacje i pobralem podobny program gdzie znalazlem nazwe karty:

Karta wideo- VIA Chrome9 HC Integrated

Czy aktualizacje wystarcza czy musze zmienic sterowniki, jesli mozesz to podpowiedz co dalej mam robic. Z gory dziekuje.

Jezeli zorbiles update sterownikow to powinno byc ok. Po instalacji sterownikow zawsze powinno sie wgrac DircetX. Wlacz jakis film i sprawdz czy jest wszystko dobrze. Oczywiscie daj nam znac, czy jest ok :]

Zrobilem tak, pobralem DirectX 10 z tej stronki: /programy/windows/multimedia/biblioteki-multimedialne-i-kodeki/DirectX

Zainstalowalem sprawdzilem czy juz jest oki z filmem i dalej to samo, wiec znalazlem takie oto codeki K-Lite Codec Pack 4.2.5 Full

myslalem, ze cos pomoze i dalej to samo obraz nie zgrywa sie z glosem i przeskakuje co pare klate. Juz nie wiem co robic :frowning:

A ja proponowałbym zeskanować komputer w poszukiwaniu wirusów. Być może to jest przyczyną. Nie można wykluczać zainfekowania wirusem lub trojanem. A i tak nie masz nic do stracenia, więc warto spróbować.

Komputer zostal przeskanowany antywirusem nic nie wykryl, a z odtwarzaniem filmow jest dalej to samo co bylo :frowning:

I co dalej robc z tym problemem??

Mam taki sam problem: DirectDraw nie może być odpalony… Tylko w tym wypadku chodzi o grę Diablo II i Windows 7… Też mam standardową kartę graficzną VGA w urządzeniach. Gdy instaluję sterowniki pod moją ATI Radeonke x2300 nic się nie zmienia, choć sterowniki są pod Vistę/7 :confused: