Problem z odtwarzaniem filmów - czyżby jakiś bufor?

Witajcie!

Wiem, że możecie mieć dość ludzi lamentujących z powodu niemożności obejrzenia filmu na komputerze. Przeglądnąłem jednak kilka tematów na ten temat i żaden nie wydaje mi się być specjalnie pokrewnym z moim problemem. Sprawa wygląda tak:

  • pierwsze odtworzenie DOWOLNEGO filmu po włączeniu komputera przebiega bez żadnych komplikacji,

  • próba odtworzenia kolejnego DOWOLNEGO filmu kończy się fiaskiem - dźwięk co prawda jest OK, ale zamiast obrazu pokazuje się tylko rozmazana, “zaśnieżona” plansza,

  • po zainstalowaniu nowego Divx-a ponownie możliwe było odtworzenie jednego filmu, a z kolejnymi sytuacja przedstawiała się jak wyżej.

Komputer ma zainstalowany system Win 98 SE, problem “objawiał” się na kilku różnych odtwarzaczach - VPlayerze, BSPlayerze, WMP. Z góry dzięki za każdą próbę pomocy!

Zainstaluj zestaw kodeków K-Lite Codec Pack 2.46

Jeżeli to nie pomoże to wszystko wskazuje że filmy są nie do końca ściągnięte lub poprostu są uszkodzone.

Tak jak kolega mówi, zainstaluj tą paczke, tylko najpierw pousuwaj wszystkie kodeki i przeczyść po nich rejestr programem jv16 PowerTools 1.3.0.195