Problem z odtwarzaniem filmów DVD

Mam problem,

kiedyś działało wszystko ok ,ale nie dawno robiłem format i trzeba było odbudować bazę programów… Do odtwarzania DVD korzystałem z AVS DVD PLAYERA i chciałem go na nowo zainstalować. Instalacja minęła bez problemów, ale program nie odtwarza filmów. Albo okno filmu jest czarne albo w ogóle znika. Spróbowałem w Windows Media Player ale dostaję taki oto komunikat “Program Windows Media Player nie może odtworzyć tego dysku DVD, ponieważ wystąpił problem z cyfrową ochroną przed kopiowaniem między odtwarzaczem, dekoderem i kartą wideo. Spróbuj zainstalować zaktualizowany sterownik do karty wideo.”

Zaznaczam że sterowniki do mojego Radeona x1950 Pro mam aktualne. A filmy DVD oryginalne.

Myślałem też że to może kodeki, ale nie mam problemów z odtwarzaniem DIVXów i innych plików video (korzystam z Subedita i kodeków ffdshow).

Problem pojawia się głównie z płytami kupionymi za granicą a dokładniej w Anglii więc chyba nie jest to sprawa z Regionem Dvd, odtwarzacz stacjonarny odtwarza płyty bez problemu.

Jak wrzuciłem do napędu płytę z polskiej gazety :wink: to idzie bez problemu.

Sprubuj: DVD Region+CSS Free 5.9.8.5

http://www.programosy.pl/program,dvd-region-css.html

Hmm no jakby to powiedzieć ? DZIAŁA! !!

Tylko jest jedna rzecz. Posiadam trylogię Władcy Pierścieni. I ona w całości nie chciała się odtwarzać nawet na stacjonarnym DVD. Region płyty to " 2 "

Mam też trylogię MATRIXa i wszystkie płyty chodzą bez problemu na stacjonarnym DVD oraz na komputerze ( bez tego programu ) Region to też " 2 " czyli ten sam.

W czym może być przyczyna?