Problem z odtwarzaniem filmów na YouTube. Brak płynności w nagraniach

Witam, od dłuższego czasu mam problem z moim komputerem. Mianowicie filmiki na serwisie YouTube zacinają się niemiłosiernie. Obejrzenie jakiegoś klipu płynnie graniczy z cudem. Oto moja specyfikacja komputera:

  • Procesor: Intel Atom Inside N450 (1,66GHz, 2 wątki, 1 rdzeń)
  • Pamięć: 2GB RAM DDR2
  • Karta graficzna: Intel GMA 3150 (256 MB) 
  • System: Windows 7 32-Bit

Jestem dość zażenowany tym faktem, iż laptop w obrębie systemu i zainstalowanych programów porusza się z niemal perfekcyjną prędkością (łącznie z przeglądarką - Google Chrome), pozwala mi grać w dość wymagające gry jak World of Warcraft (~30 FPS), więc dlaczego nie mogę obejrzeć prostego filmiku w 360p?

 Wygląda mi to, na zapchanie bufora. Aby odświeżyć cache Flash Playera, należy usunąć cache Internet Explorera, nawet, jeśli korzystamy z Firefoksa. Czyszczenie cache, to jedno. Należy włączyć menadżer zadań i film, i obserwować, jak rośnie zajęta pamięć RAM. Często problem tkwi w rozmiarze pagefile.sys. Należy go zwiększyć, gdy np. 2GB RAM, jest prawie zajęte, na następne 2048MB plik stronicowania. Najeży zainstalować JetClean najlepiej nadający się do higieny systemu i czyszczenia bufora pamięci. Pamiętaj tylko, żeby podczas instalowania tego programu, kliknąć w pierwszym oknie kreatora w DECLINE.

jak odtwarzasz filmik to spróbuj kliknąć na nim ppm > ustawienia > zaznacz/oznacz “włącz przyspieszenie sprzętowe” ? zapisz i spróbuj odtworzyć ponownie plik

Dziękuje, ale nie pomogło. Zużycie RAM mam 37% jak wlaczam filmik.

Co nie pomogło? Ustawiona pamięć stronicowania? Czyszczenie bufora? Włączanie przyśpieszenia sprzętowego PPM na filmie z YouTube?

Druga sprawa. Trzeba przetestować adobe flash plaer na http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dtest%2Badobe%2Bflash%2Bplayer%26safe%3Doff&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://www.adobe.com/software/flash/about/&usg=ALkJrhhXHwhIAJX7PWkF8uFw9yTWP9djeA czyli strona flash tester.

Trzecia rzecz, to błędnie często się zakłada, że to wina wtyczki adobe flasha, a nie bug przeglądarki, albo jakiś szkodliwy toolbar.

Sprawdź, jak w internet explorer wyświetla się YouTube.

Jeśli powyższe porady nie pomagają, pobierz adwcleaner i użyj z opcji skanuj, i z opcji czyść. Pokaż Tu na forum linka do loga z usuwania, który wkleisz na stronie http://wklej.to/.

Możesz zainstalować smplayer, który ma wyszukiwarkę YouTube i wspaniale odtwarza filmy. http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://smplayer.sourceforge.net/&prev=/search%3Fq%3Dsmplayer%26safe%3Doff

Plik stronicowania włączony (chociaż nie wiem czy to RAM, bo nie zdażyło mi się żeby był “pełny”). Protected Mode nie mogę wyłączyć gdyż nie mam takiego folderu Windows32 w folderze systemu. Przyspieszenie sprzętowe było domyślnie włączone.

Ale masz w C/Windows/Windows32 folder Macromedia/Flash i tam jest ten plik mms.cfg? Musisz mieć. Mając aktualną wtyczkę do konkretnej przeglądarki - adobe flash player, trzeba mieć jeszcze do wszystkich przeglądarek zainstalowany shockvawe flash player.

No nie mam takiego folderu. Mam flasha i shockwave’a.

 

Dodam jeszcze, że mam 32 bit a nie 64 bit.

W opcjach folderów trzeba zaznaczyć pokazywanie ukrytych plikow i folderów, a odznaczyć ukrywanie chronionych plików i folderów, i odznaczyć ukrywanie rozszerzeń. Potem zastosuj i OK. Musi być ten folder Macromedia w system32

No, w system32 mam folder Macromed. Widzę, że zedytowałeś post. Już ustawiam (poza tym wyłączyłem przyspieszenie sprzętowe i już jest niemal idealnie płynne).

Spróbuj na przyspieszeniu sprzętowym klikając PPM na filmie wybierając ustawienia.

Już po powyższych zmianach jest płynnie idealne. Zużycie procesora 30%. Wcześniej 90%.