Problem z odtwarzaniem filmów na YouTube i nie tylko

Cześ. Po zainstalowaniu Ubuntu 12.04 LTS wszedłem na YouTube i zechciałem oglądnąć filmik. Wyskoczył mi komunikat że brakuje mi flasha to go zainstalowałem lecz już podczas instalacji mogłem oglądnąć ten film. Po wejściu na inny film zamiast odtwarzacza jest czarny ekran i nic nie mogę zrobić Firefoxa.

Z góry dzięki.

Cześć

Z jakiej przeglądarki korzystasz?

Masz zainstalowany Adobe Flash Player?

Podaj wynik poleceń z konsoli:

dpkg -l | grep flash

sudo updatedb && locate libflashplayer.so

Zainstaluj pakiet:

ubuntu-restricted-extras

Daj znać czy działa.

Wynik poleceń:

dpkg -l | grep flash

to

ii flashplugin-installer 11.2.202.275ubuntu0.12.04.1 Adobe Flash Player plugin installer

sudo updatedb && locate libflashplayer.so

to

/usr/lib/flashplugin-installer/libflashplayer.so

A kiedy instaluje ten pakiet wyskakuję mi błędy

Spróbuj tegohttps://apps.ubuntu.com/cat/applications/flashplugin-installer/ . Jeżeli to nie zadziała to zrób to co podpowiada terminal : )

“E: Nie udało się pobrać niektórych archiwów, proszę spróbować uruchomić apt-get update lub użyć opcji --fix-missing.”

sudo apt-get update

a później gdyby tu nie poszło pomiń błędy tym --fix-missing.

Spróbowałem zainstalować drugi pakiet i ma zainstalowało zobaczymy co będzie po resecie kompa.

edit

Po resecie to samo czarny ekran i nic.

Prosze pomocy.

Dodane 04.04.2013 (Cz) 20:35

Próbowałem też przez Ubumatic

i nic

Ale co wyświetla że mu brak flash’a ?

zaktualizuj firefoxa do 20 .i zainstaluj chrome on ma swojego flasha nie uzależnionego od tego w systemie .

Zamknij przeglądarkę,

Usuń flashplayera:

sudo apt-get remove --purge flashplugin-nonfree

Zainstaluj flashplayera przy zamkniętej przeglądarce:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

A czy te ostatnie to nie są jakieś kodeki tylko?

Bo w tym poradniku o ubuntu http://www.ubuntu-pomoc.org/przewodnik-ubuntu-12-04-lts-precise-pangolin/ jest napisane że to są kodeki dodatkowe.

są i o to chodzi .Masz tą 20 ? I tego Chrome ?

Są. Zainstalują Ci wszystkie potrzebne kodeki do odtwarzania każdego formatu filmu na komputerze.

Dodatkowo również zainstaluje flashplayera.

Aby można było oglądać filmy dvd, trzeba to zainstalować:

sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh

:slight_smile:

Są dwa problemy:

  1. Pobrałem i zainstalowałem Chrome przez Ubuntu Tweak. Włączyłem i po kilku sekundach mi się wyłączył.

  2. Pobrałem Firefoxa 20 w paczce .tar.bz2 ale nie umiem go zainstalować.

Wiem że chodzi coś om rozpakowanie potem ./configure , make i make install ale przy ./configure wyskakuje mi błąd że nie ma takiego pliku ani katalogu.

@konrad 28

To nie Windows, więc sobie daruj pobieranie z witryn. I zapamiętaj to sobie :slight_smile:

  1. Jest Chromium w Centrum pobierania Ubuntu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chromium

  2. Firefox sam się zaktualizuje w ubuntu przez Menedźer aktualizacji. Ręcznie nie musisz tego robić.

Możesz ewentualnie ręcznie wpisać to w terminal:

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

I będzie to ten sam efekt jak przez menedźera.

Gwoli ścisłości chodziło o chrome (które ma własnego flash-a), a nie o chromium.

A poza tym rozwiązanie problemu zapewne jest tu: xubuntu-nie-dzialaja-proste-gry-filmy-line-t485417.html?hilit=flash

Chrome pobierz z głównej strony google : )

a jeśli chodzi o firefoxa to

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-security/ppa

        sudo apt-get update

        sudo apt-get install firefox firefox-locale-pl

Po co mieszasz, skoro aktualizacja Firefox nie wpłynie na to, że Firefox korzysta z flasha systemowego, który de facto nie działa?

Jedynym sensownym wyjściem jest to, które podał saturno.

===========

Instalacja Google Chrome krok po kroku:

  1. Krok 1:

    wget https://dl.google.com/linux/direct/google-chrome-stable_current_i386.deb

  2. Krok 2:

    sudo dpkg -i ~/google-chrome-stable_current_i386.deb

  3. Krok 3:

    sudo apt-get install -f

@teofilp

Nie trzeba tego robić. Firefox bez problemu się aktualizuje do najnowszej wersji.

Nie zawsze są dodane repo .Ja nie miałem i musiałem dodać .Zreszta przecież nawet jak mial to nie musiał aktualizować .i Kto wie czy to nie wina firefoxa jak mówił że flasha instalował czy się coś nie wysypalo z zależnościami między firefoxem a flashem ja kiedyś tak miałem .A co do chroma to przecieć ja na początku to doradziłem i najłatwiej jest wejść na google i tam zainstalować ściagając paczke deb.

W google chrome też trzeba zainstalować flasha bo inaczej nie działa.

Dodane 06.04.2013 (So) 17:32

A ajk zainstalowałem to pisze że nie można uruchomić wtyczki slackware cośtam

Nie prawda że trzeba. Chrome ma już natywnie w sobie flasha . Zobacz sobie wersje flasha na chrome a na firefoxie .Zresztą poczytaj, Chrome ma swoj własny odtwarzacz flash.