Problem z odtwarzaniem filmów w niektórych przeglądarkach i programach

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z odtwarzaniem filmów i obecnie szukałem półśrodków jak temu zaradzić czyli tak jak w tytule zmieniałem przeglądarkę albo programy.
Problem polega na tym że po włączeniu jakiegoś filmu z innej strony niż youtube albo programu do otwarzania filmów, film odtwarza się w niebywale wielkim przybliżeniu. Sam dźwięk i reszta jest dobra ale obraz wygląda jakby ktoś go przybliżył. Ten problem najpierw nawiedził Chrome’a oraz wszystkie domyślne odtwarzacze wideo po czym przeszedłem na Operę i AllPlayer w których to ten problem nie występował ale do czasu. Szukałem w wielu miejscach ale nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego problemu.
Sterowniki do karty mam aktualne tak jak wszystkie kodeki i flasha. Próbowałem otwierać strony w incognito i to nie problem z przeglądarkami oczywiście.

Jaki Windows ? Dokładnie.
Edu, N, Pro, Ultimate, Home , 7, 8, 10 ?

Windows 7 64

Wersję najszybciej sprawdzisz naciskając
Win+r i w okienku wpisz WINVER i Enter.

7 Ultimate

Jaką masz kartę graficzną ?
Jak wyświetlają się filmy na IE ?
Czy masz zainstalowany WMP ?

Amd Radeon HD 6800

Na Internet Explorer filmy odtwarzają się także w zły sposób tak jak i na chrome,operze. Jedynie na firefox jeszcze działają.
Mam zainstalowane WMP, także posiada oczywiście ten problem.

Ta łatka Microsoft pomogła wielu osobom na Win10.
Oczywiście ta pod linkiem jest jest do Windows 7.
Jestem świadomy, że Ty mając Ultimate, możesz jej nie potrzebować, ale nie wiadomo, może jakieś pliki się nadpiszą i zacznie działać.

Niestety aktualizacja nie ma zastosowania dla tego komputera/