Problem z odtwarzaniem filmów w Vista

witam.

mój problem polega na tym. iż nie mogę odtwarzać filmów w Windows ’ Vista Home Premium ’

gdy włączam film słychać tylko ścieszkę dźwiękową.

w czym tkwi problem.? :smiley:

Masz zainstalowane kodeki?

Zainstaluj K-lite mega codec pack, a do oglądania filmów polecam bardzo dobrego Best Playera.

Zainstaluj kodeki http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 4.5.3+Full :smiley:

Jeśli zainstalowanie kodeków nie pomoże może użyj GomPlayer. Ma w sobie wbudowane kodeki.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 2.1.9.3754

http://mulder.at.gg/

najlepszy program pod winde

Opis użycia:

Instalacja tegoż:

  • instalujemy na domyślnych ustawieniach

  • używamy SMplayer, bo MPUI to zbyt prosty playerek - można go wywalic zreszta

  • odpalamy i wchodzimy do Menu Opcje->Ustawienia

OPCJE

Napisy - tu zmieniamy jak ma szukać napisy - najlepiej jak się nazywają tak jak film

z innym rozszerzeniem rzecz jasna :slight_smile:

Ale ważniejsze żeby zmienić kodowanie na:

"Slavic/Central European Windows (CP1250)

Warto popróbować w ustawieniach (zwłaszcza pod Vistą!) pozycję “Główne->Wideo”

i tam próbować wybrać jeden ze sterowników wyjściowych typu OpenGL!

Ewentualnie można poprawić (podobno) obraz wybierając "włącz domyślne przetwarzanie

końcowe - ale może to zamulić filmy HD które nie potrzebują upiekszania

przy takiej jakości.

Pomocna jest opcja Główne i zakładka Główne i tam zapamiętaj pozycję czasu -

dzięki temu program pamięta gdzie skonczylismy poprzednio ogladac dany film.

Można dobrać kolor i wygląd napisow w zakladce Napisy. Ogólnie w razie problemów

próbować zeby brał pierwszy widoczny plik z napisami albo probowac wylaczyc

  • prawy klawisz na filmie - napisy - uzyj biblioteki SSA

kodeki CCCP (instalujesz zapominasz, no może czasem warto zassać nową wersję instalka sobie nadpisze)

media player classic (potężny kombajn często niedoceniany przez większość ludu jest w paczce kodeków cccp więc szukać nie trzeba)

i nic więcej do szczęścia nie potrzeba :slight_smile:

P.S. nie mów, że mplayer jest najlepszy bo nie jest :slight_smile:

Kwestia przyzwyczajenia. Ale ten pakiet który zapodałem naprawdę dobrze sobie radzi. U mnie pod ubuntu mplayer bardziej się tnie na HD Video niż smplayer z tej paczki pod Xp (dzięki Bogu nie mam Visty). W pakiecie można wybrać wersję skompilowaną specjalnie pod dany typ procesora (z SSE, 3dNow itd). Naprawdę polecam.

Wolę jeden program który ma już wszystko niż bawić się w ściąganie kodeków i aktualizowanie i programu i kodeków potem.

No chyba że ktoś bardzo lubi AllPlayera z syntezą mowy…

Wracając do Visty. Niestety mam marną o niej opinię. Brat ma Toshibe A210 z 2 rdzeniowym AMD 1.9 GHz Turion64 X2. Szybką grafikę. Vista pokazuje chyba wydajność 4.8 czy jakoś tak. HD się tnie… Pomogło zainstalowanie Core AVC- ale raczej poczekam na poprawione kodeki niż wydam te parę $ żeby brat miał w pełni multimedialną maszynkę.

Ale żal trochę. Tym bardziej że Vista idzie w odstawkę bo ciśnienie poszło na W7.

U mnie ogładałem już parę filmów HD - jako test polecam rewelacyjną bajkę “Horton słyszy ktosia” - początek jest niezlym benchmarkiem wideo :slight_smile: Ale ja mam XP i Pentium M 1.6 GHz… i film HD 1280 x 694 oglądam no niemal idealnie płynnie. Możliwe że optymalizacja pod Intela jest bardziej dopracowana, wiele rdzeni nie jest jeszcze do końca używane na 100% no i XP nie zjada tyle CPU.

Po chwili zastanowienia - CoreAVC za 15$ może jednak być dobrym wyborem - jak tylko będzie zapowiadane wsparcie GPU i faktycznie ładnie używa wiele rdzeni. To nie jest duża kwota żeby sprzęt dostał dużego kopa jeśli tylko będzie miał odpowiednią kartę graficzną. Na moim starym Thinkpadzie takie rozwiązanie i tak nic nie da - w każdym razie miło było by gdyby w końcu przyszło wsparcie GPU tak ponoć potężne :slight_smile:

nie chce zachwalać media player classic homecinema bo także nie jest idealny ale niech twój brat spróbuje mpc h ludzie sobie chwalą i piszą ze gniecie coreavc (znaczy się, że podobno odtwarza HD i h264 nadzwyczaj dobrze nawet na słabym sprzęcie)

Spoko - zawsze sprawdzam dobre rady. Wybróbuję :slight_smile:

Smutne jest tylko to że przecież to laptop na którym chodzą najnowsze gry i trudno go nazwać słabym - ech…

Jeszcze nie próbowałem tam odtwarzania pod linuchem - wtedy będę miał pewność że to faktycznie wina Visty.

Pozdrawiam!

to troche dziwne posciagaj najnowsze stery do wszystkiego nie tylko grafiki