Problem z odtwarzaniem filmów

Witam,

mam od jakiegoś czasu Fujitsu Siememsa z nieszczęsną Vistą, i od niedawna mam problem z odtwarzaniem filmów.

Od zawsze nie działał mi np. All Player mimo że teoretycznie powinien, ale jakoś mnie to nie ruszało,

natomiast teraz mam problem którego nijak nie jestem w stanie ugryźć.

Gdy uruchamiam film, w jakimkolwiek programie, nawet w Media Playerze,

wszystko jest ok gdy jest on w postaci mini (ekranik nie więcej niż 10x10).

Po maksymalizacji okna KAŻDY FILM sie przycina.

Mam zainstalowane Vista Codec Pack, jeżeli to ma znaczenie…

Moje pytania błagalne: dlaczego wszystkie filmy mi się tną przy pełnym ekranie,

jakich kodeków używać pod Vistę żebym nie wyszła na tym jak Zabłocki na mydle,

i jakiego programu do odtwarzania filmów używać, żeby był kompatybilny z kodekami które mi polecicie :slight_smile: (I hope so…)

Może powinnam zrobić format? Chociaż ostatnio nic to nie dało (próbowałam na wszelkie sposoby wskrzesić All Playera który od samego początku nie chodził mi, ale niestety się nie udało).

Pozdrawiam i czekam na porady Wasze cenne, bo sama już szału dostaję i niebawem przegryzę ten komputer na pół, a szkoda by było bo to co najmniej 3 moje wypłaty… :wink:

eM.

Cześć. Ściągnij kmplayer.To odtwarzacz ze zintegrowanymi kodekami, działa bez instalacji wystarczy rozpakować. Odtwarza prawie wszystko (trzeba doinstalować real alternatiwe do plików rm), jestpo polsku.

Ew. odinstaluj stary pakiet kodeków i zainstaluj inny np CCCP

Dzięki. Co do kmPlayera, podobno nie chodzi pod Vistę, ale to chyba od szczęścia zależy :wink:

tak jak mój znajomy używa AllPlayera a mi żadnym sposobem nie chce się odpalić.

Jakby nie było, już zasysam i będę działać.

Pozdr.

Nazwij temat konkretnie.

Z całym szacunkiem, ale jeżeli mam problem z odtwarzaniem filmów, to temat postu sam się nasunął taki a nie inny.

Następnym razem postaram się być bardziej twórcza.

Pozdrawiam.

eM.