Problem z odtwarzaniem filmów

Witam

Posiadam Lenovo e31 80 od około miesiąca i raczej wszystkie programy działały dobrze ale ostatnio gdy oglądam film poprzez VLC zacina się za każdym razem jak rusze laptopem albo go podniosę,czy przeniosę w inne miejsce.
Próbowałam też w Windows Media Player,tak samo się zacina.Wygląda to tak,że na chwilę film się zacina i po kilku sekundach rusza,najpierw ekran się kostkuje ale potem już jest normalny i nie ma żadnego opóźnienia.
Myślałam,że ogólnie laptop się zacina ale nie,jak go przenoszę myszka czy cokolwiek działa,tak samo filmiki na YT nie zacinają się.
Sterowniki wszystkie ze strony producenta ściągałam,pobrałam też dwa razy ten VLC bo myślałam,że może tu jest problem ale okazało się,że nie ma znaczenia.
Zainstalowałam też K Lite Codec Pack,chociaż nie wiem do końca czy mogłoby to pomóc.
Zauważyłam też,że przy włączaniu komputera jak jest napis Lenovo,to w górnej części ekranu pojawiają się małe białe kropeczki,jakby grafika w tych punktach nie działała ale jak już się włączy to nie ma po nich znaku.Oprócz tego komputer włącza się o kilka sekund później niż zazwyczaj ale poza tym wszystko dobrze działa.
Mam Windowsa 10,64-bit

Czy ktoś może ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuję za każdą podpowiedz.

Witam! Podejrzewam, że ma to związek z dyskiem twardym. Prawdopodobnie jest on uszkodzony, niekoniecznie fabrycznie. Wystarczy mocniejsze uderzenie podczas normalnej pracy i już nie działa jak powinien (czasem zdarza się utrata większości danych). Filmy są zapisane na dysku, a w związku z uszkodzeniem mechanizmu dysków magnetycznych drobne przesunięcia skutkują zacinaniem się pliku wideo. Inne programy działają w porządku możliwie dlatego, że zajmują mniej miejsca na dysku. Film waży trochę więcej, a praca przy jego odczytywaniu trwa przez cały seans, tak więc zacinanie przy przenoszeniu jest nieuniknione. Filmiki z yt działają poprawnie, ponieważ znajdują się na serwerach google’a. 

Tymczasowo doradzam jak najmniej przestawiać urządzenie i zrobić kopię zapasową wszystkich plików na dysk zewnętrzny. Polecam też jak najszybsze zaniesienie go do serwisu.

Co do wydłużonego startu systemu - komputer włącza się tak prawdopodobnie przez uruchamianie wielu dodatkowych procesów i funkcji. Zalecam odznaczenie uruchamiania niechcianych procesów wraz z procesami systemu.

 

Pozdrawiam

Banan