Problem z odtwarzaniem filmów

(b3) #1

Od jakiś dwóch tygodni mam problem z odtwarzaniem niektórych filmów z którymi nie było wczesniej kłopotu.

Nawet kiedy uruchamiam film z płyty albo obraz bardzo 'przycina' tak jakgdyby czestotliwosc klatek na sec. była za mała albo obraz w ogóle sie nie wyświetla (np. zawsze w przypadku filmów z aparatu cyfrowego). Tak dzieje sie tylko w przypadku niektórych filmów. Nie wiem co na to poradzić. Bardzo proszę o pomoc, będe naprawde wdzięczna.

PS. testowałam różne programy, zawsze to samo.

(boczi) #2

Proponuję wywalić wszystkie kodeki (jakich używasz?) i zainstalować albo paczkę K-Lite Codec Pack albo osobno DivX, AC3, ffdshow, XviD.

(wieszak) #3

A może kodeki ?

Kliknij tu

(b3) #4

kodeki z allplayer’a + XviD

(wieszak) #5

Zrób co każe Boczi kodeki podałem w linku i powinno być ok

(b3) #6

wywalilam allplayer’a i zainstalowalam od nowa nowsza wersje i nic… nie wiem jak moge wyrzucic wszystkie kodeki na amen

(zauwazylam ze czasami zdarzaja sie momenty iz film sie nie tnie przez jakis czas)

(aju) #7

Tak jak wspomniali poprzednicy wywal wszystkie kodeki, zrób restart systemu a następnie zainstaluj kodeki ace. W przeciwieństwie do k-lite posiada znacznie pogatszą ilośc kodeków oraz nie trzeba doinstalowywać np. real playera czy quicktime.

Przy instalacji wybierz poziom professional.

(boczi) #8

Po prostu usun (wiekszosc lub wszystkie powinny byc w Panelu Sterowania/Dodaj/Usun), patrz po nazwach, a pozniej ew. wyczyscic rejestr programem Jv16 PowerTools.

Przepraszam za brak znakow diakrytycznych

(b3) #9

Dziękuje bardzo za pomoc. Wyrzuciłam Kodeki K-Lite i Xvid. Zainstalowalam ACE i jak narazie wszystko wróciło do normy. Zapraszam na kawe ;)))))))

(Maalutkaa1) #10

Od jakiegoś czasu mam problem z odtwarzaniem filmów. Mam kilka programów, ale w każdym jest tak samo. Obraz filmu skacze. Nie wiem co mam z tym zrobić. Pliss pomóżcie:)

(aju) #11

(Maalutkaa1) #12

A jak mam usunąć kodeki? I skąd wziąść kodeki ace?

(Yogi Fazzi) #13

choćby stąd

http://www.internetstandard.pl/ftp/5045 … 20Pro.html

(aju) #14

np. tutaj wystarczy wybrać mirrora i zaczyna się ściąganie. Monico proponuje Ci również uważniej czytać posty na forum. Kilka linijek wyżej boczi napisał jak należy usuwać kodeki.

(S E B A11) #15

A próbowaliście wcześniej powyłączać wszystko co chodzi w tle i odpalić film ?? :?