Problem z odtwarzaniem filmów

Problem trochę nietypowy i irytujący. Używam dysku przenośnego WD 1,5 tb do odtwarzania filmów na TV (samsung uhd z 2018r). Przy plikach dobrej jakości w full hd film zaczyna klatkować gdy wyświetlają się napisy. Odtwarzanie zaczyna klatkować ale nie ścina się całkowicie. Gdy sceny nie wymagają napisów to odtwarza się normalnie. Kodowanie ustawione na europę środkową i żadnych krzaczków ani innych komplikacji nie ma.
Oczywiście pomysłów mam kilka ale żadnego nie jestem pewien:

  • za słabe oprogrogramowanie/procek TV
  • problem z jakimś kodekiem filmu
  • może kodowanie pobranych napisów mu przeszkadza
    Na laptopie żadnych problemów oczywiście. Wolałbym nie podłączać laptopa do TV bo mimo że jest mocny to dla mnie wyczuwalne jest pewne opóźnienie i nie ogląda mi się wygodnie

Nagraj film na pendrivea i sprawdź czy odtwarzając z niego problem będzie występował. Jeżeli nie to znaczy, że tv i jego oprogramowanie i jest OK. A to będzie oznaczało, że problemem jest dysk lub przewód którym łączysz go z telewizorem.

Zmieniłem kabel i żadnej różnicy. Przetestuję na pendrive

Na pendrivie bez zmian. Pobawię się jeszcze z kodowaniem napisów ale raczej to problem Samsunga.

Edit 3: Film posiada w sobie mnóstwo zaimplementowanych napisów w różnych językach do wyboru, to prawdopodobnie wpływa na tą dziwną sytuację

Jeżeli to MKV to zapisz sobie napisy do zewnętrznego pliku, a te w kontenerze usuń. (np. przy pomocy MKVToolnix) Możesz też spróbować zmienić format napisów.

Twój sposób rozwiązuje problem:) Ściągnąłem program, usunąłem napisy i ściągnąłem zewnętrzene. Hula, dzięki za pomoc

Można zamknąć