Problem z odtwarzaniem gry w Daemon Tools

Dobry wieczór :slight_smile:

Posiadam grę Civilization 4:Complete, niestety aby można było grać wymagania jest płyta (co jest bardzo wkurzające). Postanowiłem więc utworzyć obraz płyty (Alcohol 52%) i utworzyć wirtualny dysk w Daemon Tools Lite. Gra zainstalowała się bez problemu (bez płyty-z obrazu), niestety przy próbie uruchomienia gry wyskakuje mi komunikat, że wymagania jest płyta. Co może być tego przyczyną? Dodam, iż nigdy nie korzystałem z tego typu programów (bo i nie było powodu), więc mogłem coś źle zrobić.

PS

Proszę nie piszcie o crackach oraz że pewnie mam piracką grę (bo tak nie jest) :wink:

A jaki format tego wirtualnego obrazu płyty? Bo to jest bardzo ważne gdyż niektóre formaty nie kopiują poprawnie zabezpieczeń i dlatego może być taki błąd.

Mam nadzieję że nie narażę się tą wypowiedzią adminom, ale skoro kolega twierdzi że ma oryginał to jakieś zaufanie musimy mieć.

Widzę osobiście dwa rozwiązania - albo tak jak było wspomniane o cracku, ale nie jest to legalne, po drugie uniemożliwi Ci to aktualizację gry bez posiadania cracka do wersji zaktualizowanej. Drugim rozwiązaniem jest spróbować zainstalować grę z obrazu płyty - może przejdzie, może nie - nie zdarzyło mi się jeszcze robić takich kombinacji. Jeżeli te dwie metody nie ruszą to jedynym legalnym i 100% działającym rozwiązaniem jest po prostu tego nie ruszać i grać z płytą - widać producent nie pomyślał o możliwości grania bez dysku i trzeba się użerać ze stale mielącym napędem. Oprócz tego możesz postarać się zmienić format obrazu płyty i np zamiast MDF z Alkohola spróbować NRG z Nero lub standardowego ISO czy BIN - może tam zabezpieczenia zostaną poprawnie przeniesione.

Zamontuj obraz przez MagicDisc bo deamon żeczywiście ma “swoje humory”

jeżeli obraz nie uległ uszkodzeniu to nie powinno być problemu

Na niektóre zabezpieczenia nie ma mocnych, ale można by spróbować stworzyć mini-image.

Początkowo ISO poprzez Alcohol 52%, potem spróbowałem MDX przez Deamon Tools.

Widzisz i tu się nie dziwie że ci na iso nie poszło. Spróbuj mdf mds to powinien być lepszy format do tego.

Dobra, właśnie odczytuje obraz z płyty (MDS). Jeżeli to nie podziała, chyba nie pozostaje mi nic innego jak wsadzić płytę do napędu :slight_smile:

EDIT:

Zalej to samo (próbowałem na dwóch grach). Może coś źle robię?

1.Wypaliłem obraz płyty poprzez program Alcohol 52% (mds)

  1. Kliknąłem “Daemon Tools Lite” w trayu

3.Dodałem plik obrazu

  1. Kliknąłem na niego i “Dodaj napęd”

5.Kliknąłem na napęd i “zamontuj”

Obraz płyty możesz odpalić bezpośrednio z Alcohol 52%. Nie potrzebujesz do tego Daemon Tools.

Prawy klik na wirtualny napęd >- zamontuj >- wybierz obraz iso >- gotowe :slight_smile:

Jak już tak lubisz palić http://www.idg.pl/ftp/pc_4380/Magic.iso.46.html

Burn CD/DVD > w nowym oknie > wybierasz obraz do wypalenia > prędkość (chyba oczywiste czym wolniej tym dłużej płyta wytrzyma) > i burn :smiley:

Przy tworzeniu obrazu wybierz rozszerzenie mds/mdf (przenoszone) są zabezpieczenia.

Potem jak montujesz DT, zaznacz w opcjach aby program emulował zabezpieczenia.

Jeśli to nie pomoże to są 2 możliwości: crack (chodź jak wspomniał kolega wcześniej jest to nielegalne), albo po prostu granie z płytą w napędzie.

Nie działa :frowning:

Może zabezpieczenia płyt są takie mocne? Choć nie sądzę, ponieważ są to dość stare gry.

Dziwne, u mnie Alcohol 52% radzi sobie świetnie. Właśnie w sposób, który Tobie zapodałem.

Powinieneś użyć wirtualnego napędu, który utworzył Alcohol 52%, a nie Daemon Tools (zdaje się, że obydwa to robią)

Spróbowałem wszystko jeszcze raz od nowa (na dodatku do gry), w następujący sposób:

1.Utworzyłem obraz płyty programem Alcohol 52% (format mds)

2.Zamontowałem powstały plik do wirtualnego napędu w Alcohol 52%

  1. Rozpoczęła się instalacja gry, jednak przed samym kopiowaniem plików przez instalator, pojawił się taki komunikat

beztytwaaduu.th.jpg

4.Gra się poprawnie zainstalowała, jednak przy próbie uruchomienia (w napędzie wirtualnym) znowu wyświetla się komunikat, informujący, że do grania potrzebna jest płytka

beztywawatuu2.th.png

Dodam, iż podczas tworzenia obrazu, instanieje możliwość przełączenia profilu (domyślny własny-można wybrać np.SecuryDisc itd…

Żeby skopiować grę -trzeba znać jej zabezpieczenie :stuck_out_tongue: W najnowszym Alcoholu52% wybierz : kreator odczytu(płyta z grą w napędzie) kliknij na dole po lewej w ikonkę kłódki (analizator typu danych) potem wskaż na płytkę w napędzie i poczekaj co pokaże.Wtedy wybierzesz profil zabezpieczenia do kopiowania! Profil Własny do tego się nie nadaje. [-X Ta gra może mieć Securom7 lub SafeDisc 4.60.

Niestety, żadna rada nie podziałała. Analiza wykazała, że gra korzysta z zabezpieczeń SafeDisc, więc utworzyłem obraz płyty właśnie z tym profilem. I dalej występuje ten sam błąd #-o

Coś źle robisz :stuck_out_tongue: dla Alcohola SafeDisc to pryszcz :lol:

Zaraz wrzucę filmik, pokazujący krok po kroku co robię :slight_smile:

EDIT:

Pierwszy filmik pokazujący co robię, przed wypaleniem obrazu http://www.wrzuc.to/I5ePsMw30.wt

A czy odinstalowałeś grę po poprzedniej instalacji -z tego obrazu który wykonałeś nie znając zabezpieczenia #-o mogę się założyć że nie :stuck_out_tongue: Nie zapomnij też wyczyścić rejestr i dysk CCliner :lol:

Wrzuć na YouTube

No racja! Już się biorę do ponownej instalacji z nowego obrazu :slight_smile: