Problem z odtwarzaniem multimediów


(Przemo 927) #1

Witam. Zarejestrowałem się dopiero przed chwilą więc tym postem chciałbym się także przywitać. Mam problem z odtwarzaniem multimediów w przeglądarce. Adobe Flash Player mam zainstalowany. Gdy chcę otworzyć film np. na YouTube pokazuje się czarny ekran a gdy klikam prawym przyciskiem jakby nie rozpoznaje elementu. To samo jest z odtwarzaniem muzyki na stronach. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytanie to niech pisze. Jeśli ktoś miał taki problem proszę o pomoc. Pozdrawiam.


(system) #2

W jakiej przeglądarce?


(kurzel131) #3

Przed czy po maksymalizacji okna??

jak cos ustaw wylacz przyspieszanie sprzetowe w ustawieniach bo ja kiedys mialem bialy ekran a moja grafika nie ma takiej funkcji:D


(Emmers) #4

Brak podstawowych informacji o systemie operacyjnym , przeglądarce.

Przyczyną może być jakiś uszkodzony kodek w systemie. Czy pojawiają się błędy eksploratora Windows np. przy przeglądaniu folderów z plikami wideo lub z obrazkami?


(Przemo 927) #5

Przepraszam, że dopiero dzisiaj piszę. System: Windows XP, na żadnej przeglądarce nie działa. Normalnie w folderach systemowych można oglądać zdjęcia. Nie działają wszystkie odtwarzacze muzyki na stronach internetowych.


(system) #6

Pobierz: http://download1us.softpedia.com/dl/ce1 … intrep.zip rozpakuj i uruchom z ikonki " CIntRep" (jeśli to Windows XP-32 bitowy). Zaznacz wszystkie kratki i Go! Potem restart komputera.

Następnie jeszcze to: http://www.filehippo.com/pl/download_fl … _ie/10987/ i to: http://www.filehippo.com/pl/download_fl … fox/10991/ czyli obie finalne wersje Flash Player’a. Można nadinstalować na poprzednie wersje.


(Emmers) #7

Jeśli masz płytę instalacyjną z Windows XP przeinstaluj system.

Przedtem sprawdź czy płyta instalacyjna ma zintegrowany SP3 czy tylko SP2 i jaki SP ma twój Windows .

Ponieważ próba uaktualnienia Windows do wersji wcześniejszej zakończy się takim komunikatem błędu :

sp0.jpg

Jeśli twój Windows ma SP3 a płyta ma SP2 , skopiuj wszystkie pliki z płyty do folderu XP na dysk C komputera i zintegruj SP3 z instalatorem.

Pobierz SP3 z portalu Dobre Programy http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html

Wypakuj zawartość pobranego pliku np, za pomocą WinRara również na dysku C do folderu SP3. W folderze SP3 pojawi się folder i386 z zawartością service packa.

Teraz możemy przystąpić do integracji instalatora z SP3

W okienko uruchom wpisz CMD i wciśnij Enter . W otwartym oknie wiersza poleceń wpisz: *cd* i wciśnij enter w ten sposób znajdziesz się bezpośrednio na dysku C .

w następnej linii wpisz cd sp3 i wciśnij enter , znajdziesz się w folderze sp3 ,następnie następujący ciąg poleceń:

cd i386 enter

cd update enter

update -s:c:\xp enter

Pojawi się okno instalatora iWindows Service Packa 3 i nastąpi integracja z instalatorem systemu. Gdy się zakończy w folderze XP będziesz już miał gotowy instalator Windows XP z SP3.

Folder SP3 po tej operacji możesz usunąć.

Teraz w linii komend wpisz znowu : *CD* i enter a następnie

cd xp enter

cd i386 enter

winnt32 /unattend

Rozpocznie się nienadzorowana reinsrtalacja systemu , która zachowuje wszystkie twoje ustawienia i prywatne pliki oraz wszystkie zainstalowane programy. Naprawie ulegną wszystkie pliki systemowe i wszystkie usługi i błędy , które mogą być przyczyną takiego , nieprawidłowego działania funkcji i programów jak teraz. Powodzenia

I jeszcze jedno: jeśli masz płytę z już zintegrowanym SP3 procedura uruchomienia instalatora w trybie nienadzorowanym jest prostsza , wkładasz płytę do napędu w oknie wiersza poleceń wpisujesz literę napędu np. E i dwukropek czyli E: wciskasz enter następnie

cd i386 enter

winnt32 /unattend


(Przemo 927) #8

Poraj , Twój sposób niestety nie zadziałał.

Emmers , a nie dałoby się tego jakoś obejść bez ponownego instalowania systemu?

Ostatnio też na innych przeglądarkach niż Firefox pojawia się taki oto komunikat: http://zapodaj.net/images/f5c19b63a1f3.bmp .

Dziękuję wszystkim za chęci ;).


(Emmers) #9

To o czym pisałem nie jest ponowną instalacją a naprawą instalacji a to ogromna różnica . Nie raczyłeś nawet napisać czemu nie zadziałał.


(Przemo 927) #10

NIe napisałem dlaczego nie zadziałał, bo po prostu nie dał żadnych efektów. Nadal jest ten sam problem pomimo tego, że tak zrobiłem.


(Emmers) #11

Jeśli używasz FF sprwdź czy wszystkie zainstalowane wtyczki są aktualne. Jakich kodeków do filmów używasz w systemie?

Jeśli jest to więcej niż jedna paczka: np K-Lite Codecs Pack i Mega- jakimśtam Pack i Xp Codecs , odinstaluj wszystkie i zainstaluj jeden wybrany.

Jeśli to nic nie pomoże mogę jeszcze pomóc ci indywidualnie łącząc się w pomocy zdalnej przez Radmin Serwer lub Team Viewer