Problem z odtwarzaniem plików AVI

Witam!

Przeglądałm forum natknęłam sie na podobny problem ale niestety nie rozwiązały porady moich problemów.Zacznę od początku dzisiaj rano odpaliłam komputer i nie mogłam odtwarzać plików AVI,a wczoraj jeszcze mogłam np.pliki RMVB odtwarza bez problemu,kombinowałm z odinstalowaniem kodeków czyszczeniu rejestru przed zainstalowaniu nowej paczki kodeków i niestety nic jestem pewna że to nie jest problem kodeków…bo wczoraj działały filmy AVI a dzisiaj nie czy moze ktoś mi pomoże w czym jest problem ponieważ przetrząsnełam w google podobne temety i na nic się nie nadknęłam.Posiadam K-Litle Codec Pack

POMÓŻCIE ![-o<

jaki odtwarzacz ? :wink:

Ja również mam K-Lite Codec Pack. A wszystko działa mi znakomicie.

Do tego odtwarzacz BestPlayer 2.0. Ty z jakiego korzystasz? Może to po jego stronie leży wina?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … layer+2.04

Syntja , odinstaluj wszystkie pakiety kodeków programem Revo Uninstaller (wybierz tryb “Zaawansowany” i usuń wszystkie pozostałości po kodekach jakie Revo odnajdzie).

Po zakończeniu deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Zainstaluj pakiet kodeków FFDShow oraz Real Alternative (dla filmów RMVB).

Nie ściągaj best playera.Ściągnij Gom Player,który ma wbudowane podstawowe kodeki i avi. odtworzy bez problemu a przyczyną może być to że kodeki zaczeły źle współpracować z Twoim odtwarzaczem.

Link: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 2.1.9.3754

Jeszcze quick time alternative bym dorzucił i wszystko pójdzie :slight_smile:

Używam Allplayera V3.6 i wszystko działało ok dzisiaj włączyłam kompa i nie mogłam odtworzyć pilk Avi tylko RMVB…przez jakiś czas wyskakiwał mi komunikat problem z aplikacją explorer.exe wyczysciłam rejestr i już nie wyskakuje ale za to dalej nie odtwarzam filmów,coś musiało sie uszkodzić sama nie wiem… dodam że na zadnym odtwarzaczu nie działaja mi filmy Ani MEDIA player nawet przez Divix bo błąd wyskakiwał

Nie usuwaj poprzednich kodeków tylko najpierw sprawdź czy odtworzy na tym http://www.bestplayer.com.pl/ . Jeśli będzie jakiś problem zastosuj się do porady seba86mu i wtedy powinno pójść na bestplayerze. Oczywiście próbowałaś innego pliku .avi, żeby móc wykluczyć uszkodzenie danego filmu?

Zrobiłam jak napisałes i nic z tego dalej nie mogę odtwarzać plików AVI bo RMVB mogę

Najpierw nie mogłam go pobrać bo mi się mozilla zawieszała jak nigdy pózniej znalazłam w instalkach ten program ale gdy go zaistalowałam to wyskoczyła to 2008-12-12 20:58:14 Exception EAccessViolation occured at address 07B81BDA

Message: Access violation at address 07B81BDA in module ‘FunVideoCodecFilter.ax’. Read of address 00000004

Call stack:

Syntja , kombinowałaś coś ze sterownikami do karty graficznej ?

Jaką posiadasz kartę graficzną ?

Wiesz co ja nie wiem jaką mam ale wiem że juz nowe gry mi nie wchodza bo jest za słaba ale ja nie kupowałm kompa do gier,powiedz gdzie mogę sprawdzić jaka mam karte?i tak jak mówiłam wczoraj było ok a jak dzisiaj włączyłam kompa to ■■■■ blada i tyle po ogladaniu filmów ja napewno nic nie kombinowałm z kodekami

Sprawdź tym: Everest UE, w pozycji ekran, karta wideo

pisze coś takiego sis 330 Mirage IGP karta wideo i

sis 330 Mirage IGP Akcelerator 3D

Opis urządzenia SiS Mirage Graphics

Napis z karty Mirage 1

Napis z BIOS’u 3.35.00

Typ mikroukładu SiS 662

Typ konwertera DAC Wewnętrzna

Rozmiar pamięci 64 MB

Zainstalowane sterowniki

SiSGRV

Parę dni temu formatowałm kompa i wszystko udało sie bez problemów,myślisz ze coś ze sterownikami od karty sebos_krk ?

podaje jeszcze raz dane o karcie

HeHe juz sobie poradziłam :slight_smile: wczoraj zaistalowałm Pc Studio Samsung od telefonu i okazało mi sie ze to on mi blokował uuuuuuuffffffff…a płyka jest orginalna wiec jestem w szoku ze mi blokowała! :roll:

Widocznie gryzły się sterowniki. Nieważne w tym wypadku, że płytka jest oryginalna :slight_smile: