Problem z odtwarzaniem plików .mkv

Witam.

Posiadam film w formacie .mkv, na internecie doczytałem się że jest to jakiś rodzaj HD czy coś w tym rodzaju. Odtworzyłem film prze jetAudio 7.5.1 Basic i tu pojawia się problem: dźwięk odtwarza się niesymetrycznie z obrazem. Momentami wygląda to tak jakby obraz gonił dźwięk. Ściągnąłem pakiet kodeków Matroska 1.1.2 Full Pack ale to nie wiele dało (chyba gółwnie z tego powdu że nie wiedziałem jak go użyć). Na stronie producenta jetAudio dowiedziałem się że do odtwarznia plików .mkv jest potrzeby zewnętrzy kodek. Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest kodek zewnętrzy i jak go ewentualnie zainstalować? Na kolejnej stronie przeczytałem że komputer który nie jest standardowo przystosowany do czytania plików .mkv (HD) nie będzie ich odtwarzał bo do tego potrzeba potężnego sprzętu. Mój sprzęt: Celeron 2.60Ghz, 1.25 RAM, karta dźwiękowa zintegrowana, grafika to GeForce 6200. Zaznaczę że próbowałem włączyć film na rożnych odtwarzaczach: RealPlayer, Real Alternative, VCL i na każdym był ten sam problem. Z góry dziękuje za pomoc.

Do filmów HD Ready (1280x720) potrzeba procesora ok. 2,0GHz,

oraz karty graficznej o pojemności pamięci min. 64 MB.

Do filmów Full HD (1920x1080) potrzeba już znacznie mocniejszej maszyny:

procesor przynajmniej dwurdzeniowy 3,0 GHz oraz karta graficzna o pamięci min. 128 MB.

Co do tego HD to nie jestem pewny bo tak przeczytałem na internecie. Podam parametry filmu:

Forмат: MKV

Kodек: H.264

Audio коdек: MP3

Obraz: MPEG4 Video (H264) 720x405, 25.00fps ~ 1500 Kbps

Audio: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo, 256 Kbps (CBR), 2 channels

Ja za bardzo się nie znam ale tutaj w rozdziałka obrazu jest niższa niż podane w poście wyżej.

kodek Matroska powinien pomóc, wystarczy go zainstalować i odtwarzać bez problemów filmy w formacie .mkv

Matroska to nie jest kodek, tylko kontener multimedialny, czyli coś podobnego do AVI, tylko o wiele lepsze.

Czyli konfiguracja twojego kompa tu nie gra roli.

Zainstaluj Haali Media Splitter http://haali.cs.msu.ru/mkv/ i będzie po kłopocie. Aha i ten film co masz nie jest w HD, więc tylko potrzebujesz ten programik

Witam.

No więc zainstalowałem Haali Media Splitter i problem jak ręką odjął. Obraz współgra z dźwiękiem, bez żadnych podcinek, klasa. Wielkie dzięki za pomoc. Temat można zamknąć.